Jakie kolory będą modne w grafice w 2021 roku?

04 lutego 2021
jak powinno wyglądać menu strony

Zarówno w webdesignie, grafice komputerowej, jak i w marketingu, kolory odgrywają dużą rolę. Psychologia barw jest niezwykle szeroką dziedziną, a ich wpływ na człowieka może przynieść naprawdę przeróżne rezultaty. Jakie kolory najlepiej zatem zastosować w projekcie? Odpowiedź uzależniona jest od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Dziś podpowiemy, których barw użyć, aby nasza grafika wyglądała na nowoczesną w 2021 roku!

 

 

Kolory Pantone

 

Pod koniec grudnia 2020 Pantone ogłosił najmodniejsze połączenie kolorystyczne na 2021 rok. Są to odcienie żółtego i szarego (PANTONE 17-5104 Ultimate Gray i PANTONE 13-0647 Illuminating). Z pewnością warto wypróbować je w swoich projektach. 

 

 

 

Mocne i żywe kolory

 

Odchodzimy od delikatnych barw i minimalistycznych połączeń. W 2021 roku należy postawić na wyraźniejsze połączenia kolorystyczne. Czerwień z niebieskim lub mocny, ciemny róż w tym roku zawojują designem. 

 

 

 

Prawie jaskrawe 

 

Trendem w 2021 roku, który już jest zauważalny, jest użycie kolorów, których jasność balansuje na granicy jaskrawości. Wyrazista zieleń, żółć i róż wracają do łask, w nieco przytłumionej formie. 

 

 

 

Zestawienia pastelowych kolorów

 

Połączenie kilku pastelowych kolorów dają niezwykle interesujący efekt. Przoduje tu fiolet, zieleń i żółć, ale mieszać można właściwie wszystkie barwy. Te kolory w połączeniu z zabawą typografią dają bardzo nowoczesny efekt. 

 

 

 

Mięta i granat

 

To kolejne zestawienie, które trenduje, szczególnie w social mediach i na stronach internetowych. Mięta świetnie sprawdzi się również w połączeniu z przygaszoną bielą. 

 

 

 

Ciepłe barwy

 

Żółty i pomarańczowy to hity sezony. Warto je zastosować w swoim projekcie, aby wyróżniał się on na tle innych! O ile w przypadku grafik możemy sobie pozwolić na dominację tych kolorów, o tyle w większych projektach, takich jak czasopismo czy strona internetowa, powinniśmy zachować umiar. 

 

 

 

Gradienty z delikatnym przejściem kolorystycznym 

 

Jak wspominaliśmy w naszym ostatnim wpisie, gradienty wracają do łask. Należy jednak mieć na uwadze, aby przejścia były delikatne. Ten efekt można uzyskać wybierając zbliżone odcienie tych samych kolorów i stosując 3 barwy w gradiencie, zamiast 2. 

 

 

 

Gdzie szukać inspiracji kolorystycznych? 

 

Dawne czasy

W 2021 roku mocno trenuje futuryzm i styl retro. Można zatem szukać inspiracji w przeszłości i postarać się przenieść to, co jeszcze do niedawna wydawało nam się kiczowate, w efekt, który paradoksalnie jest teraz bardzo pożądany. 

 

Streetwear 

Moda wiele nam mówi o obecnych trendach. Wystarczy spojrzeć na zwane kiedyś szafiarkami (dziś wypada je nazywać influencerkami) panie prostujące w social mediach zestawienia modowe. Pełno tam połączeń barwnych, które mogą sprawdzić się również w grafice. 

 

Podglądaj innych

Przede wszystkim - Dribbble, Behance i Pinterest oraz tym podobne portale. Znajdziesz tam naprawdę wiele zestawień kolorystycznych, które są aktualnie najbardziej trendowe. 

 

 

 

Podsumowanie 

 

W 2021 roku nareszcie możemy pozwolić sobie na nieco kolorystycznego szaleństwa. Spójrz na swój projekt z innej strony i daj upust swojej kreatywności!

 

 

 

 

Najnowsze artykuły:

06 kwietnia 2022
Kreator stron i ładna, a wręcz efektowna strona internetowa. Czy te dwa pojęcia mogą się ze sobą łączyć? Jak najbardziej. Co prawda na początku swojej “kariery” kreatory nie cieszyły się
16 marca 2022
Czym jest blog - definicja  Zaczniemy standardowo od definicji. Według słonika SEO opracowanego przez Semtec Blog to rodzaj strony internetowej, która może pełnić rolę dziennika, prowadzonego w formie regularnie publikowanych
Obierz zniżkę - 30%
w WebWave

ODBIERAM

Jak zrobić stronę internetową?

SPRAWDŹ

UX I UI

TRENDY W

WEB DESIGNIE

SEO I POZYCJONOWANIE

GRAFIKA INTERNETOWA

PORADY

BEZ KODOWANIA

Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole: