Jakie kolory będą modne w grafice w 2021 roku?

04 lutego 2021
jak powinno wyglądać menu strony

Zarówno w webdesignie, grafice komputerowej, jak i w marketingu, kolory odgrywają dużą rolę. Psychologia barw jest niezwykle szeroką dziedziną, a ich wpływ na człowieka może przynieść naprawdę przeróżne rezultaty. Jakie kolory najlepiej zatem zastosować w projekcie? Odpowiedź uzależniona jest od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Dziś podpowiemy, których barw użyć, aby nasza grafika wyglądała na nowoczesną w 2021 roku!

 

 

Kolory Pantone

 

Pod koniec grudnia 2020 Pantone ogłosił najmodniejsze połączenie kolorystyczne na 2021 rok. Są to odcienie żółtego i szarego (PANTONE 17-5104 Ultimate Gray i PANTONE 13-0647 Illuminating). Z pewnością warto wypróbować je w swoich projektach. 

 

 

 

Mocne i żywe kolory

 

Odchodzimy od delikatnych barw i minimalistycznych połączeń. W 2021 roku należy postawić na wyraźniejsze połączenia kolorystyczne. Czerwień z niebieskim lub mocny, ciemny róż w tym roku zawojują designem. 

 

 

 

Prawie jaskrawe 

 

Trendem w 2021 roku, który już jest zauważalny, jest użycie kolorów, których jasność balansuje na granicy jaskrawości. Wyrazista zieleń, żółć i róż wracają do łask, w nieco przytłumionej formie. 

 

 

 

Zestawienia pastelowych kolorów

 

Połączenie kilku pastelowych kolorów dają niezwykle interesujący efekt. Przoduje tu fiolet, zieleń i żółć, ale mieszać można właściwie wszystkie barwy. Te kolory w połączeniu z zabawą typografią dają bardzo nowoczesny efekt. 

 

 

 

Mięta i granat

 

To kolejne zestawienie, które trenduje, szczególnie w social mediach i na stronach internetowych. Mięta świetnie sprawdzi się również w połączeniu z przygaszoną bielą. 

 

 

 

Ciepłe barwy

 

Żółty i pomarańczowy to hity sezony. Warto je zastosować w swoim projekcie, aby wyróżniał się on na tle innych! O ile w przypadku grafik możemy sobie pozwolić na dominację tych kolorów, o tyle w większych projektach, takich jak czasopismo czy strona internetowa, powinniśmy zachować umiar. 

 

 

 

Gradienty z delikatnym przejściem kolorystycznym 

 

Jak wspominaliśmy w naszym ostatnim wpisie, gradienty wracają do łask. Należy jednak mieć na uwadze, aby przejścia były delikatne. Ten efekt można uzyskać wybierając zbliżone odcienie tych samych kolorów i stosując 3 barwy w gradiencie, zamiast 2. 

 

 

 

Gdzie szukać inspiracji kolorystycznych? 

 

Dawne czasy

W 2021 roku mocno trenuje futuryzm i styl retro. Można zatem szukać inspiracji w przeszłości i postarać się przenieść to, co jeszcze do niedawna wydawało nam się kiczowate, w efekt, który paradoksalnie jest teraz bardzo pożądany. 

 

Streetwear 

Moda wiele nam mówi o obecnych trendach. Wystarczy spojrzeć na zwane kiedyś szafiarkami (dziś wypada je nazywać influencerkami) panie prostujące w social mediach zestawienia modowe. Pełno tam połączeń barwnych, które mogą sprawdzić się również w grafice. 

 

Podglądaj innych

Przede wszystkim - Dribbble, Behance i Pinterest oraz tym podobne portale. Znajdziesz tam naprawdę wiele zestawień kolorystycznych, które są aktualnie najbardziej trendowe. 

 

 

 

Podsumowanie 

 

W 2021 roku nareszcie możemy pozwolić sobie na nieco kolorystycznego szaleństwa. Spójrz na swój projekt z innej strony i daj upust swojej kreatywności!

 

 

 

 

Najnowsze artykuły:

13 października 2021
Marketing to bardzo złożone pojęcie. Obejmuje wiele podkategorii, do których należy m.in. ten w wersji mailowej. O czym warto pamiętać, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że nasza wiadomość zostanie otwarta lub jeszcze
08 września 2021
Tożsamość marki to niezwykle istotny aspekt w przypadku posiadania własnej działalności. Nie tylko jest ona pewnego rodzaju szkieletem spajającym, ale też zawiera wiele praktycznych zastosowań, które można wykorzystać do bieżących
Obierz zniżkę - 30%
w WebWave

ODBIERAM

Jak zrobić stronę internetową?

SPRAWDŹ

UX I UI

TRENDY W

WEB DESIGNIE

SEO I POZYCJONOWANIE

GRAFIKA INTERNETOWA

PORADY

BEZ KODOWANIA

Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole: