Trendy w grafice 2021

29 stycznia 2021
jak powinno wyglądać menu strony

2021 rok niesie ze sobą mnóstwo zmian - także w grafice! Wiele trendów zdążyliśmy zauważyć już w styczniu. Co warto wziąć pod uwagę, aby wnieść powiew świeżości do projektów? W tym wpisie przybliżymy Wam kilka trendów, które z pewnością zawojują 2021 rokiem! 

 

Kreskówkowe ilustracje 

 

trend 2021 - kreskówka

 

W 2021 roku ilustracje coraz częściej będą przypominały te ze znanych kreskówek. Styl rodem z Adventure Time lub Rick and Morty to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy stworzyć ilustrację, która wbije się w trendy.

 

 

Asymetria

 

Na temat tego, jak asymetria wpływa na odbiór projektu, pisaliśmy już w tym artykule, w akapicie o kompozycji. Asymetria przede wszystkim nadaje pracy nowoczesny wygląd i dodaje dynamiczności. W 2021 roku warto postawić na mniej symetryczne rozwiązania. 

 

 

Styl retro

 

trendy 2021 - retro

 

Ten trend przoduje już od kilku lat i jest zauważalny przede wszystkim w ubiorze. Kto z nas nie wspomina z nostalgią ortalionów lub dzwonów? W 2021 roku dalej będziemy wracać do stylu rodem z końca XX wieku - również w grafice! 

 

 

Mocne i jaskrawe kolory 

 

trendy 2021 - kolory

 

Rok 2021 to czas odważnych kolorów i szalonych połączeń. Już teraz można zauważyć przewijający się coraz częściej styl psychodeliczny. Połączenie jaskrawych kolorów lub mocnych, nasyconych barw to kontrast do modnych niedawno stonowanych, pastelowych połączeń. I dobrze! Pozwala to na większą zabawę projektem, a efekty często są intrygujące.

 

 

Surrealistyczne kolaże 

 

Kolaże wracają do łask, często dając nieoczywiste, surrealistyczne wybrzmienie. Przygotujmy się na wysyp wyrastających z czoła dłoni! Użycie realistycznych portretów w połączeniu z abstrakcyjnym podejściem, daje duże pole do popisu dla projektantów, a odbiorców zmusi do refleksji - nawet jeśli jej wnioskiem będzie “nie rozumiem”. 

 

 

Fonty szeryfowe   

 

O ile w grafice mogliśmy napotkać fonty szeryfowe, do tej pory kojarzyły się one z powagą i miały przywoływać na myśl profesjonalne podejście. Teraz jednak fontów szeryfowych możemy użyć nawet w projektach, które nie są wizytówkami dla prawników. 

 

 

Zabawa typografią 

 

trendy 2021 - typografia

 

Jeśli jednak mówimy o fontach, nie można nie wskazać na ich użycie. Bardzo modna obecnie jest zabawa typografią, szczególnie w animacji, ale nie tylko. Duże litery w połączeniu z małymi, obracanie napisów, rozstrzelenie liter - nareszcie nadszedł czas na nieoczywiste rozwiązania! Bardzo modne jest również użycie obrysów. 

 

 

Animacje 

 

Ten trend pojawi się przede wszystkim w web designie. W połączeniu z ciekawym rozwiązaniem kolorystycznym, animacje mogą dać nietuzinkowy efekt i dodać stronie internetowej powiewu świeżości. 

 

 

Połączenie zdjęć i grafik 

 

Samo zdjęcie, czy też użycie w projekcie wyłącznie elementów graficznych, to za mało w 2021 roku. Teraz modne jest ich połączenie. Warto pamiętać, aby robić to w nieoczywisty i ciekawy sposób, np. wykorzystując nawarstwianie się. 

 

 

Gradienty

 

Uwaga! Gradienty powracają! Tak, jak do tej pory odchodziliśmy od tego rozwiązania, stawiając na flat design, w tym momencie moda znowu zatacza koło i używanie gradientów jest w modzie. Pamiętajmy o delikatnych przejściach i wybieraniu kolorów w zbliżonej tonacji.

 

 

Przezroczystości i warstwy

 

trendy 2021 - przezroczystości

 

Niezwykle modne w tym roku będzie nakładanie na siebie elementów o różnym poziomie przezroczystości. Nadaje to głębi projektowi i zdecydowanie wygląda nowocześnie, a w połączeniu z gradientem daje naprawdę ciekawy efekt. Ten trend nazywany jest Glassmorphismem

 

 

Podsumowanie

 

Rok 2021 zapowiada się kolorowo i daje nadzieje na więcej przemyślanych i intrygujących projektów. Fani nieoczywistych rozwiązań w końcu będą mieli pole do popisu! A jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami i nowinkami w designie, polub nasz profil na facebooku.  

 

 

 

 

 

Najnowsze artykuły:

06 kwietnia 2022
Kreator stron i ładna, a wręcz efektowna strona internetowa. Czy te dwa pojęcia mogą się ze sobą łączyć? Jak najbardziej. Co prawda na początku swojej “kariery” kreatory nie cieszyły się
16 marca 2022
Czym jest blog - definicja  Zaczniemy standardowo od definicji. Według słonika SEO opracowanego przez Semtec Blog to rodzaj strony internetowej, która może pełnić rolę dziennika, prowadzonego w formie regularnie publikowanych
Obierz zniżkę - 30%
w WebWave

ODBIERAM

Jak zrobić stronę internetową?

SPRAWDŹ

UX I UI

TRENDY W

WEB DESIGNIE

SEO I POZYCJONOWANIE

GRAFIKA INTERNETOWA

PORADY

BEZ KODOWANIA

Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole: