Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole:

BEZ KODOWANIA

PORADY

GRAFIKA INTERNETOWA

SEO I POZYCJONOWANIE

TRENDY W

WEB DESIGNIE

UX I UI

SPRAWDŹ

Jak zrobić stronę internetową?

ODBIERAM

Obierz zniżkę - 30%

w WebWave

25 maja 2023
Czy kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl pytanie: ,,Jak powstają produkty, z których korzystam na co dzień?" Proces projektowania produktów może być naprawdę fascynujący, obejmujący wiele kroków i wyzwań. W tym
06 kwietnia 2023
Teorie na temat sztucznej inteligencji są już z nami od dziesiątek lat, jednak teraz jesteśmy już coraz bliżej faktycznej ingerencji tego typu rozwiązań w prawdziwe życie. Wcześniej z kakimi wątkami

Najnowsze artykuły:

2021 rok niesie ze sobą mnóstwo zmian - także w grafice! Wiele trendów zdążyliśmy zauważyć już w styczniu. Co warto wziąć pod uwagę, aby wnieść powiew świeżości do projektów? W tym wpisie przybliżymy Wam kilka trendów, które z pewnością zawojują 2021 rokiem! 

 

Kreskówkowe ilustracje 

 

trend 2021 - kreskówka

 

W 2021 roku ilustracje coraz częściej będą przypominały te ze znanych kreskówek. Styl rodem z Adventure Time lub Rick and Morty to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy stworzyć ilustrację, która wbije się w trendy.

 

 

Asymetria

 

Na temat tego, jak asymetria wpływa na odbiór projektu, pisaliśmy już w tym artykule, w akapicie o kompozycji. Asymetria przede wszystkim nadaje pracy nowoczesny wygląd i dodaje dynamiczności. W 2021 roku warto postawić na mniej symetryczne rozwiązania. 

 

 

Styl retro

 

trendy 2021 - retro

 

Ten trend przoduje już od kilku lat i jest zauważalny przede wszystkim w ubiorze. Kto z nas nie wspomina z nostalgią ortalionów lub dzwonów? W 2021 roku dalej będziemy wracać do stylu rodem z końca XX wieku - również w grafice! 

 

 

Mocne i jaskrawe kolory 

 

trendy 2021 - kolory

 

Rok 2021 to czas odważnych kolorów i szalonych połączeń. Już teraz można zauważyć przewijający się coraz częściej styl psychodeliczny. Połączenie jaskrawych kolorów lub mocnych, nasyconych barw to kontrast do modnych niedawno stonowanych, pastelowych połączeń. I dobrze! Pozwala to na większą zabawę projektem, a efekty często są intrygujące.

 

 

Surrealistyczne kolaże 

 

Kolaże wracają do łask, często dając nieoczywiste, surrealistyczne wybrzmienie. Przygotujmy się na wysyp wyrastających z czoła dłoni! Użycie realistycznych portretów w połączeniu z abstrakcyjnym podejściem, daje duże pole do popisu dla projektantów, a odbiorców zmusi do refleksji - nawet jeśli jej wnioskiem będzie “nie rozumiem”. 

 

 

Fonty szeryfowe   

 

O ile w grafice mogliśmy napotkać fonty szeryfowe, do tej pory kojarzyły się one z powagą i miały przywoływać na myśl profesjonalne podejście. Teraz jednak fontów szeryfowych możemy użyć nawet w projektach, które nie są wizytówkami dla prawników. 

 

 

Zabawa typografią 

 

trendy 2021 - typografia

 

Jeśli jednak mówimy o fontach, nie można nie wskazać na ich użycie. Bardzo modna obecnie jest zabawa typografią, szczególnie w animacji, ale nie tylko. Duże litery w połączeniu z małymi, obracanie napisów, rozstrzelenie liter - nareszcie nadszedł czas na nieoczywiste rozwiązania! Bardzo modne jest również użycie obrysów. 

 

 

Animacje 

 

Ten trend pojawi się przede wszystkim w web designie. W połączeniu z ciekawym rozwiązaniem kolorystycznym, animacje mogą dać nietuzinkowy efekt i dodać stronie internetowej powiewu świeżości. 

 

 

Połączenie zdjęć i grafik 

 

Samo zdjęcie, czy też użycie w projekcie wyłącznie elementów graficznych, to za mało w 2021 roku. Teraz modne jest ich połączenie. Warto pamiętać, aby robić to w nieoczywisty i ciekawy sposób, np. wykorzystując nawarstwianie się. 

 

 

Gradienty

 

Uwaga! Gradienty powracają! Tak, jak do tej pory odchodziliśmy od tego rozwiązania, stawiając na flat design, w tym momencie moda znowu zatacza koło i używanie gradientów jest w modzie. Pamiętajmy o delikatnych przejściach i wybieraniu kolorów w zbliżonej tonacji.

 

 

Przezroczystości i warstwy

 

trendy 2021 - przezroczystości

 

Niezwykle modne w tym roku będzie nakładanie na siebie elementów o różnym poziomie przezroczystości. Nadaje to głębi projektowi i zdecydowanie wygląda nowocześnie, a w połączeniu z gradientem daje naprawdę ciekawy efekt. Ten trend nazywany jest Glassmorphismem

 

 

Podsumowanie

 

Rok 2021 zapowiada się kolorowo i daje nadzieje na więcej przemyślanych i intrygujących projektów. Fani nieoczywistych rozwiązań w końcu będą mieli pole do popisu! A jeśli chcesz być na bieżąco z nowymi wpisami i nowinkami w designie, polub nasz profil na facebooku.  

 

 

 

 

 

jak powinno wyglądać menu strony
29 stycznia 2021

Trendy w grafice 2021