Własna strona internetowa 

04 września 2018
Darmowy program do tworzenia stron www

Własna strona internetowa – potrzebuje jej w praktyce każdy, kto prowadzi biznes: lokalnie czy w sieci. Strona jest dla niego po prostu koniecznością. Jeśli coś sprzedajesz, to na tej stronie warto dodać sklep internetowy, ale w praktyce – najlepiej skupić się na samej stronie i jej zrobieniu. Bo tworzenie stron internetowych nie jest trudne.

 

Wiele razy opisywałem to na naszym blogu, więc powtórzę jeszcze raz – własna strona internetowa nie jest wielkim wyzwaniem i naprawdę da się ją ogarnąć bez zbyt dużego trudu.

 

Strona musi mieć na pewno strukturę i prezentować pomysł. Nie musi być idealnie dopracowana. Może Cię to pocieszy, ale większość świetnych stron powstawała latami. Żaden projekt nie był gotowy na początku, więc zawsze warto się uczyć robić fajne rzeczy.

 

Jednak jednej rzeczy, której nie przepuszczą Ci użytkownicy, to dobrze określony cel. Bez niego nie wiadomo po co powstała ta strona. I musisz zastanowić się, jaki ma być. Bo inaczej robienie strony mija się z celem.

 

Własna strona internetowa – jak ją założyć?

Musisz właśnie zacząć od pomysłu. Oczywiście od pomysłu do gotowej strony jest jeszcze trochę, ale pomysł to w większości przypadków większość zrobionej pracy.

 

Teraz musisz mierzyć siły na zamiary i zrobić tak stronę, żeby odpowiadała zarówno Twoim oczekiwaniom, jak i możliwościom. Nie chodzi o to, żeby spędzić wiele, wiele godzin na robieniu pięknej i idealnej strony. To mija się z celem.

 

Za to jeśli przyjrzysz się tematowi i już wiesz, jak bardzo czujesz się na siłach, żeby powstała Twoja własna strona internetowa, to musisz wiedzieć, możesz zabrać się za projekt.

 

Samo projektowanie stron wymaga przemyślenia potrzeb i wyboru funkcjonalnych rozwiązań. Bądź konkretny w poszukiwaniu rozwiązań.

 

Pamiętaj: użytkownik na Twojej stronie będzie szukał konkretu, a nie tylko lania wody. Od początku informuj go o tym, co znajdzie na stronie i co masz mu do zaoferowania.

 

Do tego licz się z tym, że warto wybrać rozwiązania, które ogarniesz. Bo dalej mówimy o samodzielnym robieniu strony, bez zamawiania jej u kogoś.

 

Twoja własna strona internetowa potrzebuje też hostingu i domeny. Musisz też liczyć się z tym, że warto znaleźć jakiś sensowny program do tworzenia stron. Oczywiście polecamy WebWave, bo ten program załatwia naprawdę dużo, w tym stronę internetową za darmo. Do tego możesz dostać rabat ;).

 

Pozycjonowanie?

Bez niego Twoja strona nie będzie istniała w sieci. Dodanie jej do Google Search Console to absolutne minimum i dobrze od tego zacząć. Potem wybierz odpowiednie frazy kluczowe (pomoże Ci w tym Planer Słów Kluczowych lub Ubersuggest) i wpleć je w opisy stron oraz ich tytuły. Od tego zaczyna się całe to szumne i groźnie brzmiące pozycjonowanie i zabawa z SEO.

 

Na początek ogarnij to, czyli SEO on-site. Gdy będziesz mieć to już za sobą, możesz bawić się w budowanie struktury linków i tak dalej. Ale to temat na zupełnie inny wpis.

 

W skrócie: własna strona internetowa nie musi być żadnym kompromisem, zwłaszcza gdy wiesz dokładnie, czego potrzebujesz i jak to osiągnąć.

 

Najnowsze artykuły:

13 października 2021
Marketing to bardzo złożone pojęcie. Obejmuje wiele podkategorii, do których należy m.in. ten w wersji mailowej. O czym warto pamiętać, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że nasza wiadomość zostanie otwarta lub jeszcze
08 września 2021
Tożsamość marki to niezwykle istotny aspekt w przypadku posiadania własnej działalności. Nie tylko jest ona pewnego rodzaju szkieletem spajającym, ale też zawiera wiele praktycznych zastosowań, które można wykorzystać do bieżących
Obierz zniżkę - 30%
w WebWave

ODBIERAM

Jak zrobić stronę internetową?

SPRAWDŹ

UX I UI

TRENDY W

WEB DESIGNIE

SEO I POZYCJONOWANIE

GRAFIKA INTERNETOWA

PORADY

BEZ KODOWANIA

Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole: