Dlaczego warto zadbać o układ strony głównej?

12 listopada 2018
układ strony głównej

Układ strony głównej jest ważny – pomaga lepiej eksponować jej drobne elementy, podkreślić to, co prezentuje, a przy okazji – pokazać właściciela z dobrej strony. O tym, że to przydaje się to gdy mowa o user experience już nie wspominając. Układ ten pomaga sprzedawać, optymalizować konwersję i tak dalej.

 

Układ strony głównej jest istotnym elementem strony. Sygnalizuje to, co użytkownik znajdzie na kolejnych podstronach, a do tego pomaga mu odnaleźć się na samej stronie. To bardzo ważne dla niego, ponieważ strona główna powinna być swego rodzaju opowieścią, dzięki której trafi tam, gdzie chcesz. Czyli – dokona się konwersją.

 

Układ strony głównej: co powinno się tam znaleźć?

Na stronie głównej powinny znaleźć się kluczowe tematy. Każdy z rodzajów stron czy branż ma swoją listę najważniejszych rzeczy, więc nie będę posługiwał się przykładami. Jednak skoro robisz taką stronę, to pewnie wiesz, jak się do tego zabrać i jakie tematy są istotne.

 

Co więcej: gdy umieścisz na stronie głównej najważniejsze informacje – zwłaszcza w formie hasłowej – zawrzesz kluczowe frazy wyszukiwania, dzięki którym możesz zacząć swoją przygodę z pozycjonowaniem stron. A to już bardzo dużo, bo tak skomponowana strona główna – na której w przejrzysty sposób zaprezentujesz to, o czym jest strona – będzie odpowiadała na więcej pytań zadawanych w wyszukiwarce. I do tego – skuteczniej.

 

Sam układ strony powinien być przejrzysty. W internecie czyta się dzisiaj treści (czy raczej – skanuje) – od góry do dołu, po osi pionowej. W przeciwieństwie do klasycznego tekstu drukowanego, taki tryb przeglądania treści jest nastawiony na kluczowe informacje podane w łatwych do przyswojenia porcjach.

 

Jak sformatować tekst?

Kilka kluczowych informacji, najlepiej dobrze podkreślonych nagłówkami, może robić doskonałą robotę! Dlatego warto popracować trochę nad układem strony głównej (ale nie tylko).

 

Nie warto przesadzać z grafikami, warto zastosować dobre wezwania do działania, czyli call-to-action. Nie muszą być jakieś wysublimowane – niech będą czytelne. Do tego teksty, w których zasygnalizujesz kluczowe rzeczy i gotowe!

 

Pamiętaj o kontakcie w stopce i dobrym menu :).

 

Najnowsze artykuły:

13 października 2021
Marketing to bardzo złożone pojęcie. Obejmuje wiele podkategorii, do których należy m.in. ten w wersji mailowej. O czym warto pamiętać, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że nasza wiadomość zostanie otwarta lub jeszcze
08 września 2021
Tożsamość marki to niezwykle istotny aspekt w przypadku posiadania własnej działalności. Nie tylko jest ona pewnego rodzaju szkieletem spajającym, ale też zawiera wiele praktycznych zastosowań, które można wykorzystać do bieżących
Obierz zniżkę - 30%
w WebWave

ODBIERAM

Jak zrobić stronę internetową?

SPRAWDŹ

UX I UI

TRENDY W

WEB DESIGNIE

SEO I POZYCJONOWANIE

GRAFIKA INTERNETOWA

PORADY

BEZ KODOWANIA

Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole: