Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole:

BEZ KODOWANIA

PORADY

GRAFIKA INTERNETOWA

SEO I POZYCJONOWANIE

TRENDY W

WEB DESIGNIE

UX I UI

SPRAWDŹ

Jak zrobić stronę internetową?

ODBIERAM

Obierz zniżkę - 30%

w WebWave

25 maja 2023
Czy kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl pytanie: ,,Jak powstają produkty, z których korzystam na co dzień?" Proces projektowania produktów może być naprawdę fascynujący, obejmujący wiele kroków i wyzwań. W tym
06 kwietnia 2023
Teorie na temat sztucznej inteligencji są już z nami od dziesiątek lat, jednak teraz jesteśmy już coraz bliżej faktycznej ingerencji tego typu rozwiązań w prawdziwe życie. Wcześniej z kakimi wątkami

Najnowsze artykuły:

Układ strony głównej jest ważny – pomaga lepiej eksponować jej drobne elementy, podkreślić to, co prezentuje, a przy okazji – pokazać właściciela z dobrej strony. O tym, że to przydaje się to gdy mowa o user experience już nie wspominając. Układ ten pomaga sprzedawać, optymalizować konwersję i tak dalej.

 

Układ strony głównej jest istotnym elementem strony. Sygnalizuje to, co użytkownik znajdzie na kolejnych podstronach, a do tego pomaga mu odnaleźć się na samej stronie. To bardzo ważne dla niego, ponieważ strona główna powinna być swego rodzaju opowieścią, dzięki której trafi tam, gdzie chcesz. Czyli – dokona się konwersją.

 

Układ strony głównej: co powinno się tam znaleźć?

Na stronie głównej powinny znaleźć się kluczowe tematy. Każdy z rodzajów stron czy branż ma swoją listę najważniejszych rzeczy, więc nie będę posługiwał się przykładami. Jednak skoro robisz taką stronę, to pewnie wiesz, jak się do tego zabrać i jakie tematy są istotne.

 

Co więcej: gdy umieścisz na stronie głównej najważniejsze informacje – zwłaszcza w formie hasłowej – zawrzesz kluczowe frazy wyszukiwania, dzięki którym możesz zacząć swoją przygodę z pozycjonowaniem stron. A to już bardzo dużo, bo tak skomponowana strona główna – na której w przejrzysty sposób zaprezentujesz to, o czym jest strona – będzie odpowiadała na więcej pytań zadawanych w wyszukiwarce. I do tego – skuteczniej.

 

Sam układ strony powinien być przejrzysty. W internecie czyta się dzisiaj treści (czy raczej – skanuje) – od góry do dołu, po osi pionowej. W przeciwieństwie do klasycznego tekstu drukowanego, taki tryb przeglądania treści jest nastawiony na kluczowe informacje podane w łatwych do przyswojenia porcjach.

 

Jak sformatować tekst?

Kilka kluczowych informacji, najlepiej dobrze podkreślonych nagłówkami, może robić doskonałą robotę! Dlatego warto popracować trochę nad układem strony głównej (ale nie tylko).

 

Nie warto przesadzać z grafikami, warto zastosować dobre wezwania do działania, czyli call-to-action. Nie muszą być jakieś wysublimowane – niech będą czytelne. Do tego teksty, w których zasygnalizujesz kluczowe rzeczy i gotowe!

 

Pamiętaj o kontakcie w stopce i dobrym menu :).

 

układ strony głównej
12 listopada 2018

Dlaczego warto zadbać o układ strony głównej?