Strona www dla małej firmy - czy jej potrzebujesz?

28 listopada 2019
dobra strona bez błędów

Chyba każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że obecność w internecie to dzisiaj konieczność. Nawet sklep warzywny czy kiosk powinny być widoczne przynajmniej na mapach Google. Poznaj sposoby na zaistnienie w sieci i sprawdź który z nich najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

 

Jak zaprezentować swój biznes w internecie 

 

Istnieje kilka opcji, które pomogą Ci pokazać się w sieci. Ich wybór zależy od rodzaju prowadzonej przez Ciebie działalności, budżetu i czasu, jaki możesz poświęcić na działania marketingowe w internecie.

 

Google Moja Firma

 

To narzędzie umożliwia umieszczenie informacji w największej wyszukiwarce. Dla punktów usługowych szczególnie ważna jest opcja umieszczenia informacji o firmie na mapach Google. Moja Firma umożliwia też interakcję z użytkownikami, którzy mogą pisać komentarze. Narzędzie od twórców największej wyszukiwarki daje też dostęp do analiz, które pomogą w optymalizacji komunikacji. 

 

Firmowy profil na facebooku

 

To bardzo popularna metoda na kontakt z klientami. Zaletą Facebooka jest fakt, że umożliwia interakcję z osobami, do których kierujemy ofertę. Dzięki temu lepiej poznamy naszą grupę docelową, jej język i potrzeby. Pozwoli to na optymalizację oferty, co przekłada się na zwiększenie zysków. 

Prosta strona - wizytówka

Zdarza się, że nie wszystkie informacje o firmie da się umieścić w wizytówce Google czy stronie na Facebooku, Wtedy przydaje się prosta wizytówka. Taką witrynę można łatwo i za darmo zrobić samemu korzystając z gotowych szablonów. Ciekawe wzory możemy znaleźć na przykład tutaj. Tworząc własną stronę możemy zadbać o swój wizerunek poprzez odpowiedni projekt graficzny. Takiej możliwości nie dają nam rozwiązania opisane powyżej. 

 

Rozbudowana witryna internetowa

 

Na taką witrynę powinni zdecydować się przedsiębiorcy, którzy oferują bardziej skomplikowane produkty lub usługi. Pozwoli ona nie tylko przekonać odbiorców do zakupu, ale też przybliżyć zakres działalności. Dobrym pomysłem jest dodanie do strony bloga, na którym użytkownicy znajdą specjalistyczne informacje branżowe. 

Komunikacja w wielu kanałach jednocześnie

To najbardziej optymalne rozwiązanie. Dzięki prowadzeniu strony, profili w mediach społecznościowych i obecności w Google zwiększamy szansę dotarcia do potencjalnych klientów. Trzeba przy tym pamiętać, że komunikacja we wszystkich kanałach powinna być spójna. Pomoże to w budowaniu profesjonalnego wizerunku marki. 

 

Jak widać, istnieje wiele możliwości prezentacji oferty w internecie. Każdy przedsiębiorca znajdzie tu coś dla siebie. Nawet osoby prowadzące jednoosobową działalność powinny poświęcić trochę czasu na obecność w internecie. Z pewnością przełoży się to na zyski. 

 

Najnowsze artykuły:

06 kwietnia 2022
Kreator stron i ładna, a wręcz efektowna strona internetowa. Czy te dwa pojęcia mogą się ze sobą łączyć? Jak najbardziej. Co prawda na początku swojej “kariery” kreatory nie cieszyły się
16 marca 2022
Czym jest blog - definicja  Zaczniemy standardowo od definicji. Według słonika SEO opracowanego przez Semtec Blog to rodzaj strony internetowej, która może pełnić rolę dziennika, prowadzonego w formie regularnie publikowanych
Obierz zniżkę - 30%
w WebWave

ODBIERAM

Jak zrobić stronę internetową?

SPRAWDŹ

UX I UI

TRENDY W

WEB DESIGNIE

SEO I POZYCJONOWANIE

GRAFIKA INTERNETOWA

PORADY

BEZ KODOWANIA

Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole: