Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole:

BEZ KODOWANIA

PORADY

GRAFIKA INTERNETOWA

SEO I POZYCJONOWANIE

TRENDY W

WEB DESIGNIE

UX I UI

SPRAWDŹ

Jak zrobić stronę internetową?

ODBIERAM

Obierz zniżkę - 30%

w WebWave

25 maja 2023
Czy kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl pytanie: ,,Jak powstają produkty, z których korzystam na co dzień?" Proces projektowania produktów może być naprawdę fascynujący, obejmujący wiele kroków i wyzwań. W tym
06 kwietnia 2023
Teorie na temat sztucznej inteligencji są już z nami od dziesiątek lat, jednak teraz jesteśmy już coraz bliżej faktycznej ingerencji tego typu rozwiązań w prawdziwe życie. Wcześniej z kakimi wątkami

Najnowsze artykuły:

Chyba każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że obecność w internecie to dzisiaj konieczność. Nawet sklep warzywny czy kiosk powinny być widoczne przynajmniej na mapach Google. Poznaj sposoby na zaistnienie w sieci i sprawdź który z nich najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

 

Jak zaprezentować swój biznes w internecie 

 

Istnieje kilka opcji, które pomogą Ci pokazać się w sieci. Ich wybór zależy od rodzaju prowadzonej przez Ciebie działalności, budżetu i czasu, jaki możesz poświęcić na działania marketingowe w internecie.

 

Google Moja Firma

 

To narzędzie umożliwia umieszczenie informacji w największej wyszukiwarce. Dla punktów usługowych szczególnie ważna jest opcja umieszczenia informacji o firmie na mapach Google. Moja Firma umożliwia też interakcję z użytkownikami, którzy mogą pisać komentarze. Narzędzie od twórców największej wyszukiwarki daje też dostęp do analiz, które pomogą w optymalizacji komunikacji. 

 

Firmowy profil na facebooku

 

To bardzo popularna metoda na kontakt z klientami. Zaletą Facebooka jest fakt, że umożliwia interakcję z osobami, do których kierujemy ofertę. Dzięki temu lepiej poznamy naszą grupę docelową, jej język i potrzeby. Pozwoli to na optymalizację oferty, co przekłada się na zwiększenie zysków. 

Prosta strona - wizytówka

Zdarza się, że nie wszystkie informacje o firmie da się umieścić w wizytówce Google czy stronie na Facebooku, Wtedy przydaje się prosta wizytówka. Taką witrynę można łatwo i za darmo zrobić samemu korzystając z gotowych szablonów. Ciekawe wzory możemy znaleźć na przykład tutaj. Tworząc własną stronę możemy zadbać o swój wizerunek poprzez odpowiedni projekt graficzny. Takiej możliwości nie dają nam rozwiązania opisane powyżej. 

 

Rozbudowana witryna internetowa

 

Na taką witrynę powinni zdecydować się przedsiębiorcy, którzy oferują bardziej skomplikowane produkty lub usługi. Pozwoli ona nie tylko przekonać odbiorców do zakupu, ale też przybliżyć zakres działalności. Dobrym pomysłem jest dodanie do strony bloga, na którym użytkownicy znajdą specjalistyczne informacje branżowe. 

Komunikacja w wielu kanałach jednocześnie

To najbardziej optymalne rozwiązanie. Dzięki prowadzeniu strony, profili w mediach społecznościowych i obecności w Google zwiększamy szansę dotarcia do potencjalnych klientów. Trzeba przy tym pamiętać, że komunikacja we wszystkich kanałach powinna być spójna. Pomoże to w budowaniu profesjonalnego wizerunku marki. 

 

Jak widać, istnieje wiele możliwości prezentacji oferty w internecie. Każdy przedsiębiorca znajdzie tu coś dla siebie. Nawet osoby prowadzące jednoosobową działalność powinny poświęcić trochę czasu na obecność w internecie. Z pewnością przełoży się to na zyski. 

 

dobra strona bez błędów
28 listopada 2019

Strona www dla małej firmy - czy jej potrzebujesz?