Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole:

BEZ KODOWANIA

PORADY

GRAFIKA INTERNETOWA

SEO I POZYCJONOWANIE

TRENDY W

WEB DESIGNIE

UX I UI

SPRAWDŹ

Jak zrobić stronę internetową?

ODBIERAM

Obierz zniżkę - 30%

w WebWave

25 maja 2023
Czy kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl pytanie: ,,Jak powstają produkty, z których korzystam na co dzień?" Proces projektowania produktów może być naprawdę fascynujący, obejmujący wiele kroków i wyzwań. W tym
06 kwietnia 2023
Teorie na temat sztucznej inteligencji są już z nami od dziesiątek lat, jednak teraz jesteśmy już coraz bliżej faktycznej ingerencji tego typu rozwiązań w prawdziwe życie. Wcześniej z kakimi wątkami

Najnowsze artykuły:

 

Influencer to osoba, która może wpływać na decyzje zakupowe innych osób ze względu na jej autorytet, wiedzę, pozycję lub relacje z odbiorcami.

Są to ludzie, którzy w mediach społecznościowych zyskali reputację dzięki swojej wiedzy i specjalistycznej wiedzy na jakiś temat lub poprzez swoją osobowość i wygląd.

Publikują regularne posty na ten temat w swoich ulubionych kanałach społecznościowych i generują dużą liczbę entuzjastycznie zaangażowanych ludzi, którzy zwracają baczną uwagę na ich poglądy, często je kopiując. 

Eksperci branżowi i liderzy, tacy jak dziennikarze, mogą być również uważani za osoby wpływowe i zajmują ważne miejsce w oczach znanych marek. 

Jak wygląda rynek influencerów?

Już w 2014 roku aż 65% firm korzystało z marketingu przy pomocy influencerów. Dzięki temu trafiają oni do nowej niszy odbiorców, którzy chętnie kupują produkty polecane przez ich idola. Z tego względu popularność tego typu “zawodu” znacznie się zwiększyła. 

Można to dostrzec, patrząc na statystyki treści do obserwujących. 

Mimo że ilość publikowanego contentu zwiększyła się o 78%, to wcale nie przybyło przez to osób, które byłyby zainteresowane danym influencerem. Przeciwnie, zanotowano drastyczny spadek ponad 60% na każdym pojedynczym poście. 

Oznacza to, że zbyt wiele osób chce być influencerami. I nie ma już osób, które chciałaby ich obserwować. 

Gdzie być influencerem?

Platformy, na których można zostać znanym i lubianym są niemal niezmienne od lat. 

  • Instagram - ponad miliard użytkowników, którzy na 10 hasztagów, aż 7 z nich jest opatrzonych jakąś nazwą firmy. 

  • Youtube - 1.5 miliarda użytkowników miesięcznie, którzy tworzą wielogodzinny content. 

  • Facebook - Ponad 2 miliardy użytkowników tworzących niemalże 25% całego ruchu internetowego. 

  • Twitter - Ponad 300 milionów osób, które wysyłają średnio kilkanaście krótkich postów dziennie. 

Nie można jednak zapominać w tym wszystkim o najważniejszej rzeczy. Jeżeli influencer chce sprzedawać, musi to zrobić na stronie internetowej. Zajmujesz się Instagramem lub nagrywasz filmy na Youtube? Rozpocznij prowadzenie swojej marki na własnych zasadach  i stwórz swoją pierwszą stronę www. 

 

LSI keywords
05 września 2019

Statystyki o influencerach