Statystyki o influencerach

05 września 2019
LSI keywords

 

Influencer to osoba, która może wpływać na decyzje zakupowe innych osób ze względu na jej autorytet, wiedzę, pozycję lub relacje z odbiorcami.

Są to ludzie, którzy w mediach społecznościowych zyskali reputację dzięki swojej wiedzy i specjalistycznej wiedzy na jakiś temat lub poprzez swoją osobowość i wygląd.

Publikują regularne posty na ten temat w swoich ulubionych kanałach społecznościowych i generują dużą liczbę entuzjastycznie zaangażowanych ludzi, którzy zwracają baczną uwagę na ich poglądy, często je kopiując. 

Eksperci branżowi i liderzy, tacy jak dziennikarze, mogą być również uważani za osoby wpływowe i zajmują ważne miejsce w oczach znanych marek. 

Jak wygląda rynek influencerów?

Już w 2014 roku aż 65% firm korzystało z marketingu przy pomocy influencerów. Dzięki temu trafiają oni do nowej niszy odbiorców, którzy chętnie kupują produkty polecane przez ich idola. Z tego względu popularność tego typu “zawodu” znacznie się zwiększyła. 

Można to dostrzec, patrząc na statystyki treści do obserwujących. 

Mimo że ilość publikowanego contentu zwiększyła się o 78%, to wcale nie przybyło przez to osób, które byłyby zainteresowane danym influencerem. Przeciwnie, zanotowano drastyczny spadek ponad 60% na każdym pojedynczym poście. 

Oznacza to, że zbyt wiele osób chce być influencerami. I nie ma już osób, które chciałaby ich obserwować. 

Gdzie być influencerem?

Platformy, na których można zostać znanym i lubianym są niemal niezmienne od lat. 

  • Instagram - ponad miliard użytkowników, którzy na 10 hasztagów, aż 7 z nich jest opatrzonych jakąś nazwą firmy. 

  • Youtube - 1.5 miliarda użytkowników miesięcznie, którzy tworzą wielogodzinny content. 

  • Facebook - Ponad 2 miliardy użytkowników tworzących niemalże 25% całego ruchu internetowego. 

  • Twitter - Ponad 300 milionów osób, które wysyłają średnio kilkanaście krótkich postów dziennie. 

Nie można jednak zapominać w tym wszystkim o najważniejszej rzeczy. Jeżeli influencer chce sprzedawać, musi to zrobić na stronie internetowej. Zajmujesz się Instagramem lub nagrywasz filmy na Youtube? Rozpocznij prowadzenie swojej marki na własnych zasadach  i stwórz swoją pierwszą stronę www. 

 

Najnowsze artykuły:

06 kwietnia 2022
Kreator stron i ładna, a wręcz efektowna strona internetowa. Czy te dwa pojęcia mogą się ze sobą łączyć? Jak najbardziej. Co prawda na początku swojej “kariery” kreatory nie cieszyły się
16 marca 2022
Czym jest blog - definicja  Zaczniemy standardowo od definicji. Według słonika SEO opracowanego przez Semtec Blog to rodzaj strony internetowej, która może pełnić rolę dziennika, prowadzonego w formie regularnie publikowanych
Obierz zniżkę - 30%
w WebWave

ODBIERAM

Jak zrobić stronę internetową?

SPRAWDŹ

UX I UI

TRENDY W

WEB DESIGNIE

SEO I POZYCJONOWANIE

GRAFIKA INTERNETOWA

PORADY

BEZ KODOWANIA

Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole: