Statystyki o influencerach

05 września 2019
LSI keywords

 

Influencer to osoba, która może wpływać na decyzje zakupowe innych osób ze względu na jej autorytet, wiedzę, pozycję lub relacje z odbiorcami.

Są to ludzie, którzy w mediach społecznościowych zyskali reputację dzięki swojej wiedzy i specjalistycznej wiedzy na jakiś temat lub poprzez swoją osobowość i wygląd.

Publikują regularne posty na ten temat w swoich ulubionych kanałach społecznościowych i generują dużą liczbę entuzjastycznie zaangażowanych ludzi, którzy zwracają baczną uwagę na ich poglądy, często je kopiując. 

Eksperci branżowi i liderzy, tacy jak dziennikarze, mogą być również uważani za osoby wpływowe i zajmują ważne miejsce w oczach znanych marek. 

Jak wygląda rynek influencerów?

Już w 2014 roku aż 65% firm korzystało z marketingu przy pomocy influencerów. Dzięki temu trafiają oni do nowej niszy odbiorców, którzy chętnie kupują produkty polecane przez ich idola. Z tego względu popularność tego typu “zawodu” znacznie się zwiększyła. 

Można to dostrzec, patrząc na statystyki treści do obserwujących. 

Mimo że ilość publikowanego contentu zwiększyła się o 78%, to wcale nie przybyło przez to osób, które byłyby zainteresowane danym influencerem. Przeciwnie, zanotowano drastyczny spadek ponad 60% na każdym pojedynczym poście. 

Oznacza to, że zbyt wiele osób chce być influencerami. I nie ma już osób, które chciałaby ich obserwować. 

Gdzie być influencerem?

Platformy, na których można zostać znanym i lubianym są niemal niezmienne od lat. 

  • Instagram - ponad miliard użytkowników, którzy na 10 hasztagów, aż 7 z nich jest opatrzonych jakąś nazwą firmy. 

  • Youtube - 1.5 miliarda użytkowników miesięcznie, którzy tworzą wielogodzinny content. 

  • Facebook - Ponad 2 miliardy użytkowników tworzących niemalże 25% całego ruchu internetowego. 

  • Twitter - Ponad 300 milionów osób, które wysyłają średnio kilkanaście krótkich postów dziennie. 

Nie można jednak zapominać w tym wszystkim o najważniejszej rzeczy. Jeżeli influencer chce sprzedawać, musi to zrobić na stronie internetowej. Zajmujesz się Instagramem lub nagrywasz filmy na Youtube? Rozpocznij prowadzenie swojej marki na własnych zasadach  i stwórz swoją pierwszą stronę www. 

 

Najnowsze artykuły:

13 października 2021
Marketing to bardzo złożone pojęcie. Obejmuje wiele podkategorii, do których należy m.in. ten w wersji mailowej. O czym warto pamiętać, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że nasza wiadomość zostanie otwarta lub jeszcze
08 września 2021
Tożsamość marki to niezwykle istotny aspekt w przypadku posiadania własnej działalności. Nie tylko jest ona pewnego rodzaju szkieletem spajającym, ale też zawiera wiele praktycznych zastosowań, które można wykorzystać do bieżących
Obierz zniżkę - 30%
w WebWave

ODBIERAM

Jak zrobić stronę internetową?

SPRAWDŹ

UX I UI

TRENDY W

WEB DESIGNIE

SEO I POZYCJONOWANIE

GRAFIKA INTERNETOWA

PORADY

BEZ KODOWANIA

Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole: