Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole:

BEZ KODOWANIA

PORADY

GRAFIKA INTERNETOWA

SEO I POZYCJONOWANIE

TRENDY W

WEB DESIGNIE

UX I UI

SPRAWDŹ

Jak zrobić stronę internetową?

ODBIERAM

Obierz zniżkę - 30%

w WebWave

25 maja 2023
Czy kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl pytanie: ,,Jak powstają produkty, z których korzystam na co dzień?" Proces projektowania produktów może być naprawdę fascynujący, obejmujący wiele kroków i wyzwań. W tym
06 kwietnia 2023
Teorie na temat sztucznej inteligencji są już z nami od dziesiątek lat, jednak teraz jesteśmy już coraz bliżej faktycznej ingerencji tego typu rozwiązań w prawdziwe życie. Wcześniej z kakimi wątkami

Najnowsze artykuły:

Dużo się mówi o doskonałych i rozbudowanych projektach stron, dzięki którym web design dzisiaj jest tak ciekawym zagadnieniem. Coraz częściej strony dostają nagrody w dużej mierze dlatego, że są małymi dziełami sztuki.

 

Piękny layout, świetny UX i UI, a do tego – doskonała kompozycja estetyczna. I czasem zapatrzymy się w te strony, westchniemy smętnie jak popatrzymy na nasze, i robi się nam smutno. Jednak prosta strona internetowa, bez wodotrysków, za to z jasno określonym celem, może być równie skuteczna, co takie nagradzane perełki. Serio.

 

Kiedy przydaje się prosta strona internetowa?

Przede wszystkim – jeśli potrzebujesz strony internetowej, to rzadko myślisz o tym, że będzie to wielki serwis z setkami podstron. Większość stron w internecie to proste konstrukcje, które nie różnią się szczególnie niczym od siebie.

 

Mają dawać zyski oraz wspierać działania offline. Wbrew pozorom to żaden wstyd. A do tego – szczera prawda.

 

Duże i małe serwisy są narzędziem, z którego korzystają właściciele, żeby rozwinąć swoją działalność w realu lub zwiększyć przychody. Nawet jeśli chodzi tylko o informowanie o jakichś działaniach, to strona internetowa jest odpowiednikiem gazety lub słupa ogłoszeniowego, jednak o zasięgu globalnym. To daje sporo możliwości!

 

Jednak jeśli się zastanowisz nad tym, co powinno być na takiej stronie lub jak ona powinna wyglądać, to w większości przypadków odpowiedź jest oczywista. Taka strona zamyka się w pojęciu prostej strony internetowej.

 

Czym jest taka strona?

Prosta strona internetowa to taka strona, na której znajdziesz dokładnie to, czego szukasz. Najważniejsze informacje o firmie lub organizacji w pigułce. Takie strony charakteryzują się przejrzystą i znajomą strukturą, a przy okazji pokazują dokładnie do, co powinny.

 

Taka strona zawiera najważniejsze informacje o ofercie, lokalizacji i możliwościach, które daje konkretna firma. Jednak prosta strona wcale nie oznacza, że musi być czymś gorszym. Nie. Nikt nie narzeka, że młotek nie jest designerski skoro wbija gwoździe.

 

Podobnie jest ze stroną. Nie warto się czepiać, że zawiera wyłącznie podstawowe informacje, skoro robi robotę i realizuje stawiany przed nią cel.

 

Tak to wygląda w praktyce. Bo prosta strona internetowa ma dużo zalet, zwłaszcza jeśli zastanowisz się nad tym, jak dużo czasu potrzebujesz na jej zrobienie.

 

Nie każdy ma środki na zamówienie doskonałego projektu w agencji kreatywnej i to też zupełnie w porządku. Warto mierzyć siły (i środki) na zamiary. Nie jest trudno poświęcić wiele godzin na robienie strony internetowej, jednak warto sobie odpowiedzieć na pytanie: czy warto?

 

Jaka jest rola prostej strony?

Czas też jest środkiem, chociaż często go nie uwzględniamy (a szkoda). Nauczenie się czegoś absolutnie od zera jest możliwe, jednak czy aby na pewno jest opłacalne?

 

Warto się nad tym zastanowić, żeby nie wkopać się w niekończącą się pracę i naukę na siłę. Po prostu.

 

Z drugiej strony prosta strona internetowa, która robi robotę, wcale nie musi być szczególnie skomplikowana. Strona powinna mieć konkretne rzeczy, realizować cele i w sumie to tyle. Tyle wystarczy, żeby strona robiła swoją robotę, serio.

 

Wbrew pozorom prosta strona internetowa sprawdza się, a użytkownicy chętnie z niej korzystają. Zwłaszcza jeśli ma znaną strukturę i działa.

 

A zrobienie takiej prostej strony nie jest najmniejszym kłopotem. Możesz wykorzystać szablon lub zrobić ją od zera (na przykład w WebWave). I serio, docenisz możliwości, które daje prosta strona internetowa. Podobnie jak jej użytkownicy :).

układ strony głównej
30 października 2018

Prosta strona internetowa