Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole:
Jak zrobić stronę internetową?
Obierz zniżkę - 30%
w WebWave
Proste strony internetowe rzadko są tematem rozmów osób interesujących się webdesignem. W końcu nie dostaje się za nie nagród, ich stworzenie na pierwszy rzut oka nie wydaje się wyzwaniem. Mogą jednak stać się bardzo użytecznym narzędziem w marketingu i przyczynić się do bardzo dobrej konwersji.
Wielu twórców stron lub osób, które pracują niemal wyłącznie w oparciu o typowe narzędzia (WordPress czy inny CMS oparty o generyczne szablony stron) tworzy mało zróżnicowane projekty. Często zmieniają jedynie kolorystykę strony, adres w stopce i domenę. Nawet jeśli takie witryny wiele elementów, to często są do siebie łudząco podobne.
Klienci rzadko zdają sobie z tego sprawę. Dlatego wydają niemałe sumy pieniędzy na sztampowe projekty. Stworzenie strony internetowej to koszt od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych.
Co więcej, skomplikowany projekt często okazuje się mało przyjazny dla użytkownika, który oczekuje przede wszystkim intuicyjnej nawigacji na stronie. Liczy się też szybkość ładowania i dostosowanie witryny do urządzeń mobilnych.
Tworząc nieskomplikowaną witrynę musimy pamiętać o kilku ważnych aspektach:
Przed rozpoczęciem pracy konieczne jest określenie celu, jaki chcemy osiągnąć. Czy nasza strona ma pozyskiwać leady? Chcemy na niej oferować produkt? A może zależy nam na stronie wizerunkowej, na której zaprezentujemy ofertę?
Strona powinna przede wszystkim odpowiadać potrzebom użytkownika. Zastanówmy się, jakie informacje będą dla niego najistotniejsze i upewnijmy się, że dotrze do nich najszybciej jak to możliwe.
Jeśli wiemy już co jest najważniejsze dla użytkownika, postarajmy się, aby nasz komunikat był możliwie zwięzły. Skupmy się na konkretnych informacjach. Przykładowo, tworząc stronę informacji powinniśmy wyeksponować jej adres, menu czy opcje dostawy.
Proste strony internetowe mają też swój klimat – bardzo przyjazny i intuicyjny i zachęcający do interakcji. . Łatwo się na nich odnaleźć. Jedno kliknięcie w menu lub stopkę przenosi użytkownika na stronę główną.
Prosty klasyk, czyli witryna składająca się ze strony głównej oraz zaledwie 3 podstron: o nas, oferta i kontakt to wbrew pozorom doskonałe połączenie, które wielu firmom pomogło wybić się na nowy poziom sprzedaży i konwersji.
Jak widać, stworzenie prostej strony internetowej okazuje się dobrym pomysłem. Użytkownicy nie oczekują graficznych fajerwerków. Zależy im na łatwej nawigacji, dobrej treści i szybkim ładowaniu strony. Projektując witrynę powinniśmy zawsze pamiętać przede wszystkim o osobach, które będa z niej korzystać. To ich odczucia wpłyną na skuteczność naszych działań w internecie.