Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole:

BEZ KODOWANIA

PORADY

GRAFIKA INTERNETOWA

SEO I POZYCJONOWANIE

TRENDY W

WEB DESIGNIE

UX I UI

SPRAWDŹ

Jak zrobić stronę internetową?

ODBIERAM

Obierz zniżkę - 30%

w WebWave

25 maja 2023
Czy kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl pytanie: ,,Jak powstają produkty, z których korzystam na co dzień?" Proces projektowania produktów może być naprawdę fascynujący, obejmujący wiele kroków i wyzwań. W tym
06 kwietnia 2023
Teorie na temat sztucznej inteligencji są już z nami od dziesiątek lat, jednak teraz jesteśmy już coraz bliżej faktycznej ingerencji tego typu rozwiązań w prawdziwe życie. Wcześniej z kakimi wątkami

Najnowsze artykuły:

Prosta strona internetowa to przydatne narzędzie, z którego może skorzystać wiele osób, a jeszcze więcej – docenić możliwości, które oferuje.

 

Pisaliśmy na blogu o tworzeniu strony internetowej i o tym, jak zrobić to dobrze, jednak nie skupialiśmy się na samej idei prostej strony, więc… jedziemy :). 

 

Prosta strona internetowa – kiedy się przydaje?

Na pewno wtedy, gdy chcesz zrobić stronę wizytówkę. Bez bajerów (chociaż nic Cię nie musi ograniczać), jasno komunikującą to, co masz do przekazania.

Wtedy taka prosta strona pomoże użytkownikom szybko znaleźć to, czego szukają, a Tobie – podwyższyć konwersję. Niby detal, ale warto się nad tym zastanowić.

Prosta strona nie oznacza jednak tego samego co one-pager (czyli strona scrollowana). To trochę inne narzędzie i nie trzeba ich mylić.

 

Prosta strona czy one-pager?

One-pager zawiera wszystkie informacje, których szuka użytkownik i najprawdopodobniej – przekazujesz je na takiej stronie. Nie ma tam podstron, jest po prostu jedna, długa strona www. Jej pozycjonowanie może być trudniejsze, bo masz ograniczenie miejsca, ale to wcale nie oznacza, że to złe narzędzie. To po prostu coś innego.

 

Prosta strona może mieć podstrony, jednak nie powinna ich mieć zbyt wielu. Jej największa przewaga nad one-pagerami jest prosta: łatwo ją rozbudujesz. Dodasz bloga, może rozszerzysz ofertę lub opiszesz coś nowego na nowych podstronach, które łatwo dodasz do menu.

 

Zakładanie stron internetowych to najczęściej proces, chociaż możesz to zrobić w jeden wieczór. Dlatego prosta strona wymaga odrobiny zastanowienia.

 

Jak zrobić prostą stronę?

Gdy dobrze rozdzielisz informacje na każdej z nich, to sam proces robienia strony ogarniesz dużo, dużo szybciej. Bo prosta strona wymaga jednak odrobiny uwagi, nawet całkiem sporo, bo prosta strona często oznacza minimalistyczny projekt. Ale to zupełnie inny temat.

 

Czy jest jakaś różnica w cenie między prostą stroną internetową a rozbudowanym serwisem lub taką… zwykłą stroną?

 

Tak i nie.

 

Ile kosztuje prosta strona internetowa?

Jeśli zlecasz to komuś, to ta różnica będzie spora. Prosta strona to jakiś koszt, jednak rozbudowana strona to ten sam koszt zwielokrotniony. Więc, jak widzisz, strona internetowa czasem trochę kosztuje.

 

Możesz ją też zrobić samodzielnie, bo sam wiesz mniej więcej (albo mniej, albo więcej) czego oczekujesz od strony i w praktyce możesz wykorzystać jakiś szablon prostej strony internetowej – na przykład w WebWave. Zawsze polecamy ten kreator stron, bo to bardzo dobre narzędzie, które wykorzystasz do zrobienia prostej strony internetowej, ale nie tylko.

 

Do tego – co jest jeszcze ważniejsze – zrobisz taką stronę za darmo, a każdy z jej elementów zmienisz dokładnie tak, jak chcesz. Spróbujesz?

 

 

Darmowy program do tworzenia stron www
12 września 2018

Kiedy potrzebna jest prosta strona internetowa?