Od czego zacząć budować swoją stronę internetową?

26 listopada 2018
dobry formularz kontaktowy na stronie

Formularz kontaktowy to bardzo fajne narzędzie. Dzięki niemu nie zostawiasz swojego adresu mailowego na wierzchu (co czasem jest ok, czasem nie), a dodatkowo masz możliwość… ułatwienia kontaktu użytkownikom. Właśnie ten moment jest bardzo ważny, bo dzięki prostemu kontaktowi użytkownicy się odezwą. Będą wiedzieli dokładnie, jak to ogarnąć i dlaczego warto to ogarnąć.

 

Więc jeśli zastanawiasz się nad tym, dlaczego nie warto zainteresować się formularzem kontaktowym, to mam nadzieję, że Cię przekonam, że warto.

 

Do czego służy formularz kontaktowy na stronie?

Dobry formularz kontaktowy na stronie powinien mieć pole do wpisania wiadomości ;). Oczywiście.

 

Ale to wcale nie oznacza, że tyle wystarczy. Adres zwrotny to też bardzo przydatna sprawa. Dzięki niemu użytkownicy będą mogli liczyć na konkretną odpowiedź na zadane pytanie. W praktyce to najważniejsza rzecz w formularzu kontaktowym.

 

Dobrze skomponowany formularz powinien być przejrzysty. Użytkownik powinien wiedzieć, co ma gdzie wpisać. Jakie rzeczy są niezbędne do poprawnego wysłania formularza. I kilka innych tego typu rzeczy. Niby detale, ale jeśli wiesz, co trzeba wpisać, łatwiej nad tym zapanować.

 

Jeśli w formularzu mają być jakieś załączniki, to warto je opisać pod odpowiednim punktem. Informacja chociażby o formacie może być przydatna dla wielu osób. Po prostu sprawdzasz, wiesz co dodać. Podobnie z rozmiarem pliku – ta informacja powinna być na miejscu.

 

Czy formularz kontaktowy na stronie potrzebuje przycisku wyślij?

Chociaż wiele osób wciska enter żeby wysłać formularz, to jednak dalej przycisk wyślij się przydaje. Podobnie jak ustawienie jakiegoś powiadomienia na koniec. Nawet proste „dziękuję za wiadomość” jest miłe :).

 

Formularz kontaktowy powinien znaleźć się na stronie z kontaktem, ale może być też na dole strony, w stopce. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dodać go w formie pop-upu. W WebWave może być to też okno modalne.

 

No i oczywiście – kwestia dodatkowych pól. Generalnie nie warto dodawać pola „temat”, bo jedynie zaśmieca formularz i utrudnia korzystanie z niego. Co więcej, wiele formularzy wręcz zachęca do dodawania kolejnych pól, ale trzeba się liczyć z tym, że więcej niż dwa pola to już tłok. Więc… nie warto.

 

Więc – podsumowując – prosto, prosto, prosto ;). Na pewno się uda :).

Najnowsze artykuły:

06 kwietnia 2022
Kreator stron i ładna, a wręcz efektowna strona internetowa. Czy te dwa pojęcia mogą się ze sobą łączyć? Jak najbardziej. Co prawda na początku swojej “kariery” kreatory nie cieszyły się
16 marca 2022
Czym jest blog - definicja  Zaczniemy standardowo od definicji. Według słonika SEO opracowanego przez Semtec Blog to rodzaj strony internetowej, która może pełnić rolę dziennika, prowadzonego w formie regularnie publikowanych
Obierz zniżkę - 30%
w WebWave

ODBIERAM

Jak zrobić stronę internetową?

SPRAWDŹ

UX I UI

TRENDY W

WEB DESIGNIE

SEO I POZYCJONOWANIE

GRAFIKA INTERNETOWA

PORADY

BEZ KODOWANIA

Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole: