Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole:

BEZ KODOWANIA

PORADY

GRAFIKA INTERNETOWA

SEO I POZYCJONOWANIE

TRENDY W

WEB DESIGNIE

UX I UI

SPRAWDŹ

Jak zrobić stronę internetową?

ODBIERAM

Obierz zniżkę - 30%

w WebWave

25 maja 2023
Czy kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl pytanie: ,,Jak powstają produkty, z których korzystam na co dzień?" Proces projektowania produktów może być naprawdę fascynujący, obejmujący wiele kroków i wyzwań. W tym
06 kwietnia 2023
Teorie na temat sztucznej inteligencji są już z nami od dziesiątek lat, jednak teraz jesteśmy już coraz bliżej faktycznej ingerencji tego typu rozwiązań w prawdziwe życie. Wcześniej z kakimi wątkami

Najnowsze artykuły:

Formularz kontaktowy to bardzo fajne narzędzie. Dzięki niemu nie zostawiasz swojego adresu mailowego na wierzchu (co czasem jest ok, czasem nie), a dodatkowo masz możliwość… ułatwienia kontaktu użytkownikom. Właśnie ten moment jest bardzo ważny, bo dzięki prostemu kontaktowi użytkownicy się odezwą. Będą wiedzieli dokładnie, jak to ogarnąć i dlaczego warto to ogarnąć.

 

Więc jeśli zastanawiasz się nad tym, dlaczego nie warto zainteresować się formularzem kontaktowym, to mam nadzieję, że Cię przekonam, że warto.

 

Do czego służy formularz kontaktowy na stronie?

Dobry formularz kontaktowy na stronie powinien mieć pole do wpisania wiadomości ;). Oczywiście.

 

Ale to wcale nie oznacza, że tyle wystarczy. Adres zwrotny to też bardzo przydatna sprawa. Dzięki niemu użytkownicy będą mogli liczyć na konkretną odpowiedź na zadane pytanie. W praktyce to najważniejsza rzecz w formularzu kontaktowym.

 

Dobrze skomponowany formularz powinien być przejrzysty. Użytkownik powinien wiedzieć, co ma gdzie wpisać. Jakie rzeczy są niezbędne do poprawnego wysłania formularza. I kilka innych tego typu rzeczy. Niby detale, ale jeśli wiesz, co trzeba wpisać, łatwiej nad tym zapanować.

 

Jeśli w formularzu mają być jakieś załączniki, to warto je opisać pod odpowiednim punktem. Informacja chociażby o formacie może być przydatna dla wielu osób. Po prostu sprawdzasz, wiesz co dodać. Podobnie z rozmiarem pliku – ta informacja powinna być na miejscu.

 

Czy formularz kontaktowy na stronie potrzebuje przycisku wyślij?

Chociaż wiele osób wciska enter żeby wysłać formularz, to jednak dalej przycisk wyślij się przydaje. Podobnie jak ustawienie jakiegoś powiadomienia na koniec. Nawet proste „dziękuję za wiadomość” jest miłe :).

 

Formularz kontaktowy powinien znaleźć się na stronie z kontaktem, ale może być też na dole strony, w stopce. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dodać go w formie pop-upu. W WebWave może być to też okno modalne.

 

No i oczywiście – kwestia dodatkowych pól. Generalnie nie warto dodawać pola „temat”, bo jedynie zaśmieca formularz i utrudnia korzystanie z niego. Co więcej, wiele formularzy wręcz zachęca do dodawania kolejnych pól, ale trzeba się liczyć z tym, że więcej niż dwa pola to już tłok. Więc… nie warto.

 

Więc – podsumowując – prosto, prosto, prosto ;). Na pewno się uda :).

dobry formularz kontaktowy na stronie
26 listopada 2018

Od czego zacząć budować swoją stronę internetową?