Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole:

BEZ KODOWANIA

PORADY

GRAFIKA INTERNETOWA

SEO I POZYCJONOWANIE

TRENDY W

WEB DESIGNIE

UX I UI

SPRAWDŹ

Jak zrobić stronę internetową?

ODBIERAM

Obierz zniżkę - 30%

w WebWave

25 maja 2023
Czy kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl pytanie: ,,Jak powstają produkty, z których korzystam na co dzień?" Proces projektowania produktów może być naprawdę fascynujący, obejmujący wiele kroków i wyzwań. W tym
06 kwietnia 2023
Teorie na temat sztucznej inteligencji są już z nami od dziesiątek lat, jednak teraz jesteśmy już coraz bliżej faktycznej ingerencji tego typu rozwiązań w prawdziwe życie. Wcześniej z kakimi wątkami

Najnowsze artykuły:

 

Każdy powinien już chyba wiedzieć, jak wielki wpływ ma jakość treści umieszczanych na stronach. Odpowiadają nie tylko za kształtowanie się wizerunku, ale też są źródłem pozycjonowania strony. W statystykach z 2019 dowiedziono, że samo pisanie bloga podnosi pozycjonowanie o 434%!

Dlatego też SEOwcy tak naciskają na wartościowe, merytoryczne treści, które tworzą stałą bazę użytkowników. Jeżeli nie widzisz logicznego połączenia między jednym zwykłym użytkownikiem a wybiciem się w TOP3 pozycji - ten wpis jest dla Ciebie. Dzisiaj dowiesz się, dlaczego trzeba pisać bloga na stronie i w jaki sposób go kreować.

 

Jak Google rozpoznaje treść?

Może się wydawać, że wyszukiwarka to tylko urządzenie, które ktoś zaprogramował i jakoś działa na swoich zasadach. Pewnie szuka słów kluczowych, ma prosty algorytm i można w łatwy sposób znaleźć taktykę na podejście go.

Jednak nic bardziej mylnego.

Google non stop pracuje nad ulepszaniem swojego algorytmu. Wszystko rozpoczęło się w lutym 2011, gdy po raz pierwszy wprowadzono algorytm panda. Do Polski dotarł kilka miesięcy później, w sierpniu. Miał na celu zwiększyć jakość wyników wyszukiwania, ograniczając widoczność stron zawierających mało wartościowe, krótkie lub zduplikowane treści. Jego zadaniem było wypromować małe i średnie serwisy posiadające teksty wysokiej jakości.

Kolejnym przydatnym algorytmem był koliber. Został wprowadzony w 2013, zmieniając sposób, w jaki interpretowane są hasła wpisywane do wyszukiwarki. Teraz roboty są w stanie rozpoznać synonimy i kontekst haseł i nie ma potrzeby koncentrowania się na słowach kluczowych, a jedynie na całych spójnych wyrażeniach.

Zwierzyńca ciąg dalszy - algorytm pingwin wprowadził walkę ze SPAMem i przeciwdziałanie nieuczciwym działaniom, które należą do Black Hat SEO. Odpowiadał za ilość odnośników prowadzących do strony i ich jakość. Jeżeli w krótkim czasie pojawia się dużo linków z kiepskich, nieetycznie postępujących serwisów zmniejsza się widoczność danej witryny.

 

Jakie treści pisać na stronie?

Treści zamieszczane na stronie internetowej powinny być przede wszystkim unikalne i wartościowe. Merytoryczne i wysokiej jakości teksty bronią się same, ponieważ ludzie chcą je czytać i dalej udostępniać. Można też wykorzystać cały wachlarz możliwości, jakie oferuje internet - filmy, grafiki, GIFy, podcasty. Ulepszaj i aktualizuj istniejące już na Twojej stronie treści i stale angażuj się w swoją społeczność. Przede wszystkim należy tworzyć treści przeznaczone dla użytkowników, a nie dla robotów wyszukiwarek.

Dlatego też jakość treści jest ważna - jeżeli piszesz dla ludzi, algorytmy to docenią.

 

jak powinno wyglądać menu strony
07 czerwca 2019

Nie tylko SEO. Czy liczy się jakość treści?