Nie tylko SEO. Czy liczy się jakość treści?

07 czerwca 2019
jak powinno wyglądać menu strony

 

Każdy powinien już chyba wiedzieć, jak wielki wpływ ma jakość treści umieszczanych na stronach. Odpowiadają nie tylko za kształtowanie się wizerunku, ale też są źródłem pozycjonowania strony. W statystykach z 2019 dowiedziono, że samo pisanie bloga podnosi pozycjonowanie o 434%!

Dlatego też SEOwcy tak naciskają na wartościowe, merytoryczne treści, które tworzą stałą bazę użytkowników. Jeżeli nie widzisz logicznego połączenia między jednym zwykłym użytkownikiem a wybiciem się w TOP3 pozycji - ten wpis jest dla Ciebie. Dzisiaj dowiesz się, dlaczego trzeba pisać bloga na stronie i w jaki sposób go kreować.

 

Jak Google rozpoznaje treść?

Może się wydawać, że wyszukiwarka to tylko urządzenie, które ktoś zaprogramował i jakoś działa na swoich zasadach. Pewnie szuka słów kluczowych, ma prosty algorytm i można w łatwy sposób znaleźć taktykę na podejście go.

Jednak nic bardziej mylnego.

Google non stop pracuje nad ulepszaniem swojego algorytmu. Wszystko rozpoczęło się w lutym 2011, gdy po raz pierwszy wprowadzono algorytm panda. Do Polski dotarł kilka miesięcy później, w sierpniu. Miał na celu zwiększyć jakość wyników wyszukiwania, ograniczając widoczność stron zawierających mało wartościowe, krótkie lub zduplikowane treści. Jego zadaniem było wypromować małe i średnie serwisy posiadające teksty wysokiej jakości.

Kolejnym przydatnym algorytmem był koliber. Został wprowadzony w 2013, zmieniając sposób, w jaki interpretowane są hasła wpisywane do wyszukiwarki. Teraz roboty są w stanie rozpoznać synonimy i kontekst haseł i nie ma potrzeby koncentrowania się na słowach kluczowych, a jedynie na całych spójnych wyrażeniach.

Zwierzyńca ciąg dalszy - algorytm pingwin wprowadził walkę ze SPAMem i przeciwdziałanie nieuczciwym działaniom, które należą do Black Hat SEO. Odpowiadał za ilość odnośników prowadzących do strony i ich jakość. Jeżeli w krótkim czasie pojawia się dużo linków z kiepskich, nieetycznie postępujących serwisów zmniejsza się widoczność danej witryny.

 

Jakie treści pisać na stronie?

Treści zamieszczane na stronie internetowej powinny być przede wszystkim unikalne i wartościowe. Merytoryczne i wysokiej jakości teksty bronią się same, ponieważ ludzie chcą je czytać i dalej udostępniać. Można też wykorzystać cały wachlarz możliwości, jakie oferuje internet - filmy, grafiki, GIFy, podcasty. Ulepszaj i aktualizuj istniejące już na Twojej stronie treści i stale angażuj się w swoją społeczność. Przede wszystkim należy tworzyć treści przeznaczone dla użytkowników, a nie dla robotów wyszukiwarek.

Dlatego też jakość treści jest ważna - jeżeli piszesz dla ludzi, algorytmy to docenią.

 

Najnowsze artykuły:

06 kwietnia 2022
Kreator stron i ładna, a wręcz efektowna strona internetowa. Czy te dwa pojęcia mogą się ze sobą łączyć? Jak najbardziej. Co prawda na początku swojej “kariery” kreatory nie cieszyły się
16 marca 2022
Czym jest blog - definicja  Zaczniemy standardowo od definicji. Według słonika SEO opracowanego przez Semtec Blog to rodzaj strony internetowej, która może pełnić rolę dziennika, prowadzonego w formie regularnie publikowanych
Obierz zniżkę - 30%
w WebWave

ODBIERAM

Jak zrobić stronę internetową?

SPRAWDŹ

UX I UI

TRENDY W

WEB DESIGNIE

SEO I POZYCJONOWANIE

GRAFIKA INTERNETOWA

PORADY

BEZ KODOWANIA

Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole: