Nasza opinia o Wix i innych kreatorach stron www

13 listopada 2020
nauka webdesignu

Nasz blog poświęcony jest tworzeniu stron internetowych i temu, w jaki sposób zrobić to szybko, tanio i łatwo. Jednym ze sposobów, w jaki można tego dokonać, jest samodzielne zbudowanie witryny za pomocą jednego z kreatorów stron internetowych. Którego użyć i czy w ogóle warto? Przeczytaj ten wpis i dowiedz się!

 

 

Wix 

 

 

Wix jest jednym z najpopularniejszych kreatorów stron internetowych. Czy to dlatego, że jest najlepszą propozycją na rynku? Nam wydaje się, że jest to zasługa dużych kwot włożonych w marketing. Jednak rzeczywiście Wix ma dużo zalet i jest dobrym wyjściem, jeśli chcesz stworzyć szybko i samodzielnie stronę internetową. 

 

Ma on jednak swoje wady. Po pierwsze niestety nie otrzymamy tutaj wsparcia po polsku. Również ceny nie są powalające w porównaniu do oferowanych funkcji - jeśli chcesz np. skorzystać z funkcji e-commerce, będziesz musiał wykupić jeden z najdroższych pakietów. 

 

 

Webflow

 

 

Jest to kreator zdecydowanie wymagający. Niestety początkujące osoby prawdopodobnie doznają zmieszania przy pierwszym kontakcie z tym narzędziem, ponieważ jest on bardzo nieintuicyjny. Jednak osoby, które uczyły się programowania często przyznają, że z Webflow korzysta im się całkiem wygodnie, co nadal nie oznacza, że jest to najlepsze rozwiązanie.

 

Niestety dla grafika tworzenie w tym kreatorze będzie nie lada wyzwaniem, ponieważ bardzo ogranicza on możliwości stworzenia strony dokładnie tak, jak ją sobie wymarzyliśmy. To, co tworzymy, zmuszeni jesteśmy umieścić w konkretnie wyznaczonych miejscach, a ustawienie ich nieco inaczej jest możliwe jedynie przez skomplikowane i czasochłonne działania. 

 

 

Home 

 

 

Home.pl to firma oferująca domeny i hosting. Do swojej oferty dodali jednak także kreator stron internetowych. Czy jest on wart uwagi?

 

Niestety w Home dokładnie widać, że kreator stron nie jest ich produktem docelowym, dlatego też nie jest on na takim poziomie, jak inne tego typu narzędzia. Wielu funkcji niestety jeszcze mu brakuje. Stworzenie strony w Home jest możliwe, ale wiąże się ze zbędnym wysiłkiem i wydłużaniem pracy, a efekt i tak prawdopodobnie nie będzie taki, jak w przypadku użycia innych kreatorów. 

 

 

WebWave

 

 

To polski kreator stron internetowych, który przypada do gustu wielu grafikom. Jest to spowodowane prawdopodobnie tym, że jego interface bardzo przypomina Photoshopa, czy inne programy Adobe. 

 

WebWave ma oczywiście pomoc po polsku, dostępną na wielu płaszczyznach. Możesz stworzyć w nim stronę z dokładnością co do 1 piksela - dokładnie tak, jak w Photoshopie. Również podobnie jak w tym programie graficznym, elementy dodaje się na zasadzie przeciągnij i upuść. Możesz dodawać dowolne grafiki, wybierać spośród wszystkich fontów dostępnych na Google Fonts, a także opublikować swoją stronę za darmo w internecie. 

 

 

Podsumowanie

 

 

Kreatory stron internetowych to bardzo przydatne narzędzia, które można w łatwy sposób wykorzystać przy tworzeniu własnej witryny w internecie. Wiele z nich oferuje ciekawe rozwiązania i funkcje, jednak dla grafików, którzy nie zajmowali się kodowaniem, polecamy kreator stron internetowych WebWave, który jest najbardziej intuicyjny w użyciu i pozwala na stworzenie strony dokładnie tak, jak chcesz. 

 

 

 

 

 

Najnowsze artykuły:

06 kwietnia 2022
Kreator stron i ładna, a wręcz efektowna strona internetowa. Czy te dwa pojęcia mogą się ze sobą łączyć? Jak najbardziej. Co prawda na początku swojej “kariery” kreatory nie cieszyły się
16 marca 2022
Czym jest blog - definicja  Zaczniemy standardowo od definicji. Według słonika SEO opracowanego przez Semtec Blog to rodzaj strony internetowej, która może pełnić rolę dziennika, prowadzonego w formie regularnie publikowanych
Obierz zniżkę - 30%
w WebWave

ODBIERAM

Jak zrobić stronę internetową?

SPRAWDŹ

UX I UI

TRENDY W

WEB DESIGNIE

SEO I POZYCJONOWANIE

GRAFIKA INTERNETOWA

PORADY

BEZ KODOWANIA

Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole: