Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole:

BEZ KODOWANIA

PORADY

GRAFIKA INTERNETOWA

SEO I POZYCJONOWANIE

TRENDY W

WEB DESIGNIE

UX I UI

SPRAWDŹ

Jak zrobić stronę internetową?

ODBIERAM

Obierz zniżkę - 30%

w WebWave

25 maja 2023
Czy kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl pytanie: ,,Jak powstają produkty, z których korzystam na co dzień?" Proces projektowania produktów może być naprawdę fascynujący, obejmujący wiele kroków i wyzwań. W tym
06 kwietnia 2023
Teorie na temat sztucznej inteligencji są już z nami od dziesiątek lat, jednak teraz jesteśmy już coraz bliżej faktycznej ingerencji tego typu rozwiązań w prawdziwe życie. Wcześniej z kakimi wątkami

Najnowsze artykuły:

Wyszukiwarki internetowe to nieodłączna część współczesnego internetu. Chyba nikt nie wyobraża sobie już korzystania z sieci bez tych narzędzi. W tym artykule przyjrzymy się różnym rozwiązaniom i postaramy się odpowiedzieć na pytanie, czy najpopularniejszy produkt jest najlepszy. 

 

Google

To oczywiście najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa. Lwia część użytkowników korzysta właśnie z rozwiązania giganta z Mountain View. 

Podstawową zaletą Google jest jakość wyników wyszukiwań. algorytmy wyszukiwarki są cały czas udoskonalane, aby najbardziej wartościowe strony znajdowały się na pierwszych miejscach. 

Jak to zwykle bywa, nie ma nic za darmo. Google zbiera całą masę informacji o swoich użytkownikach. Dlatego niektórzy decydują się na rozwiązania alternatywne.

 

Duck Duck Go

Ta wyszukiwarka wyglądem nieco przypomina rozwiązania sprzed lat. Jednak w tym wypadku dizajn nie jest najważniejszy.

Największą korzyścią korzystania z tej wyszukiwarki jest fakt, że nie udostępnia ona danych użytkowników partnerom zewnętrznym. dzięki temu możemy poczuć się bezpieczniej. 

Poza tym, Duck Duck Go wykorzystuje dane z ponad 400 witryn. Posiada między innymi funkcję szybkiego wyszukiwania, która przydaje się, kiedy potrzebujemy skrótowego opisu danego zjawiska. 

 

Yippy

Większość wyszukiwarek premiuje strony, które są najbardziej popularne. w przypadku Yippy wygląda to nieco inaczej. 

Jej algorytmy pozwalają na dotarcie do treści znajdujących się w deep webie i witryn, które nie zostały zaindeksowane przez inne wyszukiwarki. 

 

Quora

Niektóre wyszukiwarki internetowe mogą mieć problem z odpowiedziami na bardzo konkretne pytanie. Tu z pomocą przychodzi quora. 

W tej wyszukiwarce na pytania odpowiadają sami użytkownicy. Podczas wpisywania treści quora pokazuje podobne zapytania i już istniejące odpowiedzi. Dlatego to idealne rozwiązania dla osób, które szukają czegoś krótkiego i konkretnego. 

Jak widać, w sieci można znaleźć wiele wyszukiwarek. Choć nie cieszą się one taką popularnością jak Google, warto je przetestować. Dzięki temu wybierzesz rozwiązanie najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb. 

 

 

dobra strona bez błędów
21 lutego 2020

Najlepsze wyszukiwarki internetowe 2020