Najciekawsze trendy w web designie - co będzie modne w 2020?

19 grudnia 2019
dobra strona bez błędów

Jeśli planujesz stworzyć stronę www, powinieneś być na bieżąco z najnowszymi tendencjami w projektowaniu witryn. Dzięki temu uda Ci się stworzyć projekt, który będzie zgodny z aktualną modą a jednocześnie przyjazny dla użytkowników. 

 

Mijający miesiąc przyniósł kilka nowych trendów, na które bez wątpienia warto zwrócić uwagę. w tym wpisie przyjrzymy się kilku z nich, które naszym zdaniem mają szansę stać się obowiązujące w całym przyszłym roku. 

 

Responsywność

Tak, zdajemy sobie sprawę, że strony dostosowane do telefonów i tabletów to nie nowość. Z drugiej strony widzimy jak ten trend rośnie w siłę. Strony coraz częściej są projektowane w pierwszej kolejności z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych. W przyszłym roku takich witryn będzie prawdopodobnie jeszcze więcej. 

 

Oryginalne ilustracje

Stockowe zdjęcia wyglądające jak z jednego szablonu to już przeszłość. Twórcy stron coraz śmielej stawiają na oryginalne rozwiązania. Pod koniec roku graficy mają pełne ręce roboty. Przewidujemy, że sytuacja nie zmieni się przez cały 2020.

 

Linie krzywe

Spadek popularności grafik z banku zdjęć sprawia, że na znaczeniu zyskują inne elementy wizualne. coraz częściej spotykamy strony, na których znajdziemy inspirowane naturą linie krzywe.

 

Zdjęcia w centrum uwagi

Pozostajemy w temacie ilustracji. Więcej unikalnych grafik oznacza możliwość skupienia na nich uwagi odbiorcy. Widzimy, że obrazy stają się coraz większe i bardziej przyciągające wzrok. 

 

Dominujące barwy - czerń i niebieski

Zwróćmy teraz uwagę na paletę kolorów wykorzystywanych na stronach. Połączenie czarnego i niebieskiego to klasyka, która przeżywa właśnie swój wielki powrót. Prawdopodobnie w 2020 zobaczymy jeszcze więcej witryn utrzymanych w tej kolorystyce. 

 

Bez wątpienia opisane powyżej trendy są warte zainteresowania. Naszym zdaniem w przyszłym roku będą miały duży wpływ na wygląd przyszłych i obecnie aktualizowanych stron internetowych.

 

Najnowsze artykuły:

06 kwietnia 2022
Kreator stron i ładna, a wręcz efektowna strona internetowa. Czy te dwa pojęcia mogą się ze sobą łączyć? Jak najbardziej. Co prawda na początku swojej “kariery” kreatory nie cieszyły się
16 marca 2022
Czym jest blog - definicja  Zaczniemy standardowo od definicji. Według słonika SEO opracowanego przez Semtec Blog to rodzaj strony internetowej, która może pełnić rolę dziennika, prowadzonego w formie regularnie publikowanych
Obierz zniżkę - 30%
w WebWave

ODBIERAM

Jak zrobić stronę internetową?

SPRAWDŹ

UX I UI

TRENDY W

WEB DESIGNIE

SEO I POZYCJONOWANIE

GRAFIKA INTERNETOWA

PORADY

BEZ KODOWANIA

Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole: