Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole:

BEZ KODOWANIA

PORADY

GRAFIKA INTERNETOWA

SEO I POZYCJONOWANIE

TRENDY W

WEB DESIGNIE

UX I UI

SPRAWDŹ

Jak zrobić stronę internetową?

ODBIERAM

Obierz zniżkę - 30%

w WebWave

25 maja 2023
Czy kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl pytanie: ,,Jak powstają produkty, z których korzystam na co dzień?" Proces projektowania produktów może być naprawdę fascynujący, obejmujący wiele kroków i wyzwań. W tym
06 kwietnia 2023
Teorie na temat sztucznej inteligencji są już z nami od dziesiątek lat, jednak teraz jesteśmy już coraz bliżej faktycznej ingerencji tego typu rozwiązań w prawdziwe życie. Wcześniej z kakimi wątkami

Najnowsze artykuły:

W drugiej połowie zeszłego roku wielu właścicieli i administratorów stron dostało maila od Google Search Console. Otrzymali w nim pytanie na odpowiedź, które od dawna wszystkich nurtowało.

O pozycji w wynikach wyszukiwania będzie decydowała wersja mobilna.

 

Czym jest Mobile First Indexing?

Dominująca większość ruchu w internecie jest spowodowana przed urządzenia mobilne. To, kiedy zostanie wprowadzone pozycjonowanie na jej podstawie było jedynie kwestią czasu. 

Mówiąc najprościej, oznacza to, że Google bierze w tej chwili pod uwagę treści, które są umieszczane dla wersji moblinej dla strony. Różne wersje często znacząco się od siebie różnią, dlatego warto od razu korygować swoje podstrony, aby nie zniknęły w nowej fali witryn. 

Spójność stron jest w tym wypadku bardzo ważna. 

Twoje treści dla każdego widoku RWD są spójne - nie masz się o co martwić, nie będzie kłopotu przy indeksowaniu Twojego portalu. 

Znaczne problemy będą pojawiać się u tych, którzy wcześniej nie odczuwali potrzeby posiadania responsywnej strony lub mają znaczne różnice w treści dla poszczególnych wersji. Jakość strony mobilnej to bardzo ważne kryterium, które Google wzięło sobie za jeden z głównych celów.

Doskonale wiedzą jak wyglądają statystyki prowadzonych stron internetowych w ciągu ostatnich lat i potrafią wyjść naprzeciw najnowszym trendom. 

Najwyżej pozycjonowane w SERP-ach są teraz nie tylko świetnie pisane treści, ale też doskonale zrobione wersje mobline. 

 

 

Jak sprawdzę, czy moja strona jest responsywna?

Czasami wydaje się nam, że nasza witryna jest w porządku - niczego jej nie brakuje, wszystko jest czytelne, a elementy na siebie nie nachodzą. Jednak jest małe "ale" - to nie człowiek prowadzi kategoryzację stron. Nikt nie patrzy na Twoją stronę i uznaje, czy jest poprawnie zrobiona czy nie. Robi to maszyna. I dlatego też możesz wyjść maszynie naprzeciw i sprawdzić osobiście, co ona sądzi o Twoim portalu. 

Możesz to zrobić przy pomocy strony Moblie-Friendly Test

Po wpisaniu adresu możesz sprawdzić dowolną witrynę pod kątem responsywności. Co ciekawe, 77% wyszukiwań na urządzeniach mobilnych ma miejsce w domu lub w pracy, czyli w miejscach, gdzie komputery są zwykle dostępne.

 

 

Jak zrobić stronę responsywną?

Przede wszystkim należy trzymać się kilku prostych zasad: minimalizm powoduje, że na stronie pozostają tylko najistotniejsze informacje. Dlatego też projektowanie witryny warto zacząć od najmniejszego możliwego ekranu. Dzięki temu przechodząc na kolejne (większe) ekrany będziesz dostrzegać wyraźnie przestronniejszy obraz i więcej możliwości wykorzystania go. 

Taki właśnie sposób dostosowania obrazów oferują kreatory stron, które RWD mają w małym palcu. Strony takie jak Wordpress często potrzebują wiele modyfikacji zanim będą w pełni responsywne, a i wtedy dochodzi do popełniania błędów. 

 

RWD w łatwy sposób

Kreatory takie jak WebWave zmienają kompletnie zasady gry - możesz oscylować między czterema różnymi wielkościami ekranu. Dosłownie żadne urządzenie mobilne Cię nie zaskoczy. 

Mały ekran oznacza duże treści. Obrazy, teksty i wszystkie elementy - nie mogą wymagać przybliżania obrazu. Muszą być czytelne i wyraźne, a jednocześnie zachowujące spójność między wersjami. Oczywiście – między wersjami mogą być drobne różnice, ale kluczowe rzeczy, takie jak treść, powinny być spójne.

Wszystkie te elementy są dostępne i proste do użycia w kreatorach stron, jeżeli chcesz o nich więcej poczytać, zrób to koniecznie tutaj

 

jak powinno wyglądać menu strony
29 kwietnia 2019

Mobile First Indexing - jak sprawdzić, czy moja strona jest responsywna?