Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole:

BEZ KODOWANIA

PORADY

GRAFIKA INTERNETOWA

SEO I POZYCJONOWANIE

TRENDY W

WEB DESIGNIE

UX I UI

SPRAWDŹ

Jak zrobić stronę internetową?

ODBIERAM

Obierz zniżkę - 30%

w WebWave

25 maja 2023
Czy kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl pytanie: ,,Jak powstają produkty, z których korzystam na co dzień?" Proces projektowania produktów może być naprawdę fascynujący, obejmujący wiele kroków i wyzwań. W tym
06 kwietnia 2023
Teorie na temat sztucznej inteligencji są już z nami od dziesiątek lat, jednak teraz jesteśmy już coraz bliżej faktycznej ingerencji tego typu rozwiązań w prawdziwe życie. Wcześniej z kakimi wątkami

Najnowsze artykuły:

Frazy LSI, czyli Latent semantic indexing (ang. utajone indeksowanie semantyczne) to wyrażenia, które pomagają algorytmom wyszukiwarek lepiej zrozumieć, o czym dokładnie jest Twoja strona. Zawsze gdy tworzysz nową treść, używasz tych fraz, choć wcale nie musisz sobie zdawać z tego sprawy. 

 

LSI keywords to takie wyrażenia i słowa, których sens jest powiązany z główną frazą konkretnej strony www. Takie powiązanie świetnie uzupełnia tekst o sformułowania, które po prostu pasują. Do tego mają bardzo dużą zaletę: pomagają napisać tekst tak, żeby nie pływał wyłącznie w sosie dwóch-trzech fraz pod SEO.

 

Jaki wpływ mają LSI keywords na pozycjonowanie strony?

 

Przede wszystkim – algorytmy wyszukiwarek, skanując tekst, szukają (między innymi) wyrażeń powiązanych z wyszukiwaną frazą. Jeśli tekst ma ich pod dostatkiem, to wygląda na taki, który szerzej opisuje dany temat. Oznacza to, że warto umieścić go wysoko  w wynikach wyszukiwania.

Warto zaznaczyć, że LSI keywords to nie słowa kluczowe odmienione przez przypadki. Chodzi o wyrażenia bliskoznaczne, związane z danym tematem. Dlatego często zdarza się, że używamy fraz LSI nie zdając sobie z tego sprawy.

Jak działają LSI keywords

 

Jeżeli Twoja strona jest na temat ubrań, to Google będzie brało pod uwagę wiele innych aspektów, niż tylko słowa kluczowe. Dzieje się tak dlatego, ponieważ wszystko zależy od tego, jakie frazy je otaczają. 

Załóżmy, że tworzysz stronę na temat ubrań. Algorytm Google podczas analizy treści weźmie pod uwagę nie tylko frazy bezpośrednio związane z ubraniami. Przeanalizuje także inne, powiązane zwroty. Jeśli Google odnajdzie takie wyrażenia jak sklep, kolor wysyłka, uzna, że prowadzisz sklep. W przypadku słów modelka, moda, projektant, pokaz - prawdopodobnie nawiązujesz do wybiegów mody, z kolei jeśli w Twoim tekście pojawią się takie wyrażenia jak film, reżyser, sztuka, dokument, pewnie piszesz o filmie o film dokumentalnym na temat mody. 

 

Jak znaleźć LSI keywords?

 

Istnieją trzy proste metody na znajdowanie idealnych słów, które uzupełniłyby Twoje treści. 

  • Autouzupełnianie Google. Po wpisaniu głównej frazy Google automatycznie wskazuje propozycje na dokończenie zdania. Warto używać tych fraz. 

  • Podglądanie konkurencji. Sprawdź, jakie słowa umieszczane są w nagłówkach H1 i meta tytułach w artykułach podobnych do Twojego. 

  • Podobne wyszukiwania. Za każdym razem, gdy starasz się coś znaleźć w wyszukiwarce Google, na samym dole strony zobaczysz propozycję podobnych wyszukiwań. Wykorzystaj to w celu zwiększenia ilości LSI keywords w swoich tekstach. 

Mamy nadzieję, że informacje zawarte w tym wpisie pomogą Wam w wykorzystaniu LSI keywords. Czy zaczniecie z nich korzystać?  A może już to robicie? Jakie słowa najbardziej pasują do tematyki Waszych stron? Podzielcie się swoimi uwagami w komentarzach. Żeby dowiedzieć się więcej na temat dobrych praktyk prowadzenia strony www. Sprawdź inne artykuły na blogu!

 

LSI keywords
25 października 2019

LSI Keywords - co to jest?