Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole:

BEZ KODOWANIA

PORADY

GRAFIKA INTERNETOWA

SEO I POZYCJONOWANIE

TRENDY W

WEB DESIGNIE

UX I UI

SPRAWDŹ

Jak zrobić stronę internetową?

ODBIERAM

Obierz zniżkę - 30%

w WebWave

25 maja 2023
Czy kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl pytanie: ,,Jak powstają produkty, z których korzystam na co dzień?" Proces projektowania produktów może być naprawdę fascynujący, obejmujący wiele kroków i wyzwań. W tym
06 kwietnia 2023
Teorie na temat sztucznej inteligencji są już z nami od dziesiątek lat, jednak teraz jesteśmy już coraz bliżej faktycznej ingerencji tego typu rozwiązań w prawdziwe życie. Wcześniej z kakimi wątkami

Najnowsze artykuły:

Żyjemy w dobie, gdzie wszyscy mają stronę na Facebooku.

Dosłownie kilka dni temu zobaczyłam na jednej z grup pytanie “czy strona www jest w ogóle potrzebna?”. Wdałam się w rozmowę i ku mojemu zdziwieniu kilka osób upierało się, że kompletnie nie potrzebuje własnej witryny.

Uważali, że fanpage na Facebooku kompletnie wystarczy.

Wierzyć mi się nie chciało, ale tak to wygląda.

Z ciekawości spytałam, jakiego rodzaju działalność prowadzą i były tylko dwie odpowiedzi: produkty handmade i kosmetyczka.

Te pierwsze jeszcze zrozumiem, bo one często nie są zbyt dochodowe i zazwyczaj stanowią dodatkowy zarobek “przy okazji” więc może nie każdy ma możliwość zainwestować w stronę.

Ale jak można mieć salon kosmetyczny i nie posiadać własnej strony!

Co, jeśli jutro Facebook zostanie usunięty?

Przecież już teraz ciężko nadążyć za aktualizacjami i zmianami algorytmu.

Koniecznie trzeba mieć własną stronę, gdzie można zbierać klientki, prezentować swoją ofertę i umawiać wizyty!

 

 

Dla kogo robisz stronę?

Logiczna odpowiedź brzmi - dla użytkownika. Jednak przed stworzeniem pierwszej witryny należy dokładnie poznać postać, do której kierujemy naszą ofertę. Chodzi o to, aby wejść w buty klienta.

Musisz wiedzieć jak do niego dotrzeć i przekonać, aby skorzystał z Twojej oferty. Warto w takich sytuacjach skorzystać z jednego z punktów Business Model Canvas, gdzie musisz opisać dokładnie jednego z Twoich idealnych klientów. I nie chodzi tu wcale o płeć i wiek. Należy się zastanowić skąd pochodzi, jak się ubiera, jakie ma zainteresowania. Kluczowe jest też gdzie pracuje, jak spędza czas i jak dba o siebie.

Jeżeli stworzyć taką wyimaginowaną osobę, będziesz w stanie zbudować dla niej stronę www. Wiesz, co się jej podoba i co chciałaby zobaczyć.

Nie twórz dla wszystkich, bo wtedy będziesz tworzyć dla nikogo.

 

Pokaż swoje prace

Stworzenie odpowiedniej galerii dla Twoich prac jest ważne. W szczególności, jeśli oferujesz wiele różnych usług. Dzięki dodaniu podstron możesz elegancko i wygodnie podzielić całość swojej pracy tak, aby było to zarówno łatwo dostępne, ale też estetyczne.

Nie da się  porównać kilkunastu różnych albumów na Facebooku, gdzie jakość zdjęć pozostawia wiele do życzenia ze względu na kiepską kompresję.

Na własnej stronie dzięki takim narzędziom jak kreator WebWave masz możliwość stworzyć dokładnie taką galerię, jaką chcesz.

Pamiętaj, żeby przedstawiać swoje najlepsze i najciekawsze prace, ponieważ użytkownik strony nie ma możliwości przejrzeć kilkadziesiąt zdjęć, które są do siebie podobne.

Dlatego właśnie tak ważna jest estetyka strony.

 

 

Strona www dla kosmetyczki - wykaż się kreatywnością

Pracujesz w dość manualnym i artystycznym zawodzie.

Dlaczego nie miałabyś przedstawić to poprzez odwzorowanie swoich wyjątkowych pomysłów?

 

Jakie kolory powinny być na stronie?

Nie ma zbyt wielu ograniczeń. W pracy kosmetyczki masz styczność z setkami kolorów, jednak tutaj musisz ustalić maksymalnie trzy lub cztery. Jeżeli masz problem z natłokiem pomysłów, zawsze możesz zainspirować się takimi narzędziami jak Color Hunt, który wskazuje ciekawe kombinacje kolorów wraz z ich kodami HTML. Dzięki temu po skopiowaniu go możesz dokładnie ten sam kolor umieścić na swojej stronie.  

Jeżeli jesteś ciekawa jakie kolory są polecane na witrynę i z czym poszczególne kolory się kojarzą, możesz przeczytać artykuł dotyczący znaczenia kolorów i ich wpływu.

 

Pamiętaj o estetyce!

Minimalizm jest w modzie. Choć na żywo często salony kosmetyczne są pełne ozdób, kwiatów, neonów i figurek, to pamiętaj, że w wirtualnym świecie musi być przejrzyście. Po załadowaniu się, użytkownik nie może spędzić więcej niż 5 sekund zastanawiając się jakiej branży ona dotyczy.

Dużo wolnych przestrzeni, mało tekstu i dużo treści graficznych gwarantuje zachowany balans na stronie. Koniec końców warto słuchać serca.

 

 

 

Co koniecznie musi być na stronie?

Mimo, że możesz poszaleć i dzięki kreatorowi stron WebWave zmieścić niemal cokolwiek chcesz, to warto pamiętać o tym, co się musi koniecznie znaleźć na każdej stronie dla kosmetyczki.

 

Kontakt do Ciebie

I nie chodzi tu tylko o numer telefonu. Pamiętaj, że im więcej możliwości kontaktu, tym użytkownik ma możliwość dopasowania ich pod swoje zajęcia.

Adres e-mail, numer telefonu, Twoje dane - to są rzeczy, które powinny być na górze.

Pod tymi informacjami można dodać mapkę z adresem, godzinami otwarcia jak i możliwościami dojazdu do punktu.

Znasz 6 najpopularniejszych błędów, które często popełnia się na stronie kontaktowej?

Jeżeli prowadzisz media społecznościowe koniecznie o nich wspomnij. Najwygodniej zrobisz to poprzez umieszczenie prostych ikonek, które będą odnośnikami do tych stron.

W kreatorze stron możesz również umieścić formularz kontaktowy, który pozwoli Twoim klientom na pisanie do Ciebie o dowolnej porze dnia i nocy bez konieczności natychmiastowej odpowiedzi.

 

Cennik na stronie internetowej

Chyba nie ma osób, które nie irytują się, jak po raz kolejny widzą odpowiedź “priv” przy pytaniu o cenę zabiegu. Bądź transparentna i nie miej nic do ukrycia.

Użytkownicy bardzo doceniają takie zabiegi, a też nikt nie ma ochoty spędzisz dodatkowy czas szukając możliwości kontaktu żeby tylko zapytać się ile kosztują poszczególne usługi.

W narzędziu WebWave możesz w kilka sekund stworzyć intuicyjny i profesjonalny cennik, który możesz dowolnie modyfikować. I to wszystko bez żadnej wiedzy na temat tworzenia stron!

 

 

Opinie i recenzje na stronie

Coraz więcej osób odchodzi od tego, aby umieszczać opinie na swoim Fanpage na Facebooku.

Dlaczego?

Ponieważ często zdarza się nieuczciwa konkurencja, zawistne koleżanki lub awanturujące się klientki, które specjalnie wystawia fałszywe opinie. Nie ma niestety opcji usuwania poszczególnych recenzji - można usunąć jedynie wszystkie na raz i zablokować możliwość ich dodawania.

Na Twojej stronie to Ty ustalasz zasady. Możesz dowolnie moderować komentarze, promować te najlepsze, wdawać się w rozmowy i odpowiadać na negatywne. Żadna organizacja nie stoi nad Tobą i nie będzie dyktowała co możesz zrobić, a co nie.

 

Rezerwacje online

Dzięki możliwości rezerwacji online nie musisz już biegać z notesem czy kalendarzem w torebce. Wszystko tworzy się automatycznie i profesjonalnie. Klientki nie musza czekać kilka godzin na Twoja odpowiedź (w tym czasie pewnie znajdą inną kosmetyczkę), tylko od razu widzą jakie daty i godziny są dostępne.

Daj sobie odpocząć i pozwól, aby to technologia robiła za Ciebie takie drobnostki.

W kreatorze WebWave można tego dokonać poprzez Bookero, który pozwala nie tylko na bezproblemową rejestrację, ale także:

  • Tworzenie kuponów rabatowych

  • Płatności online

  • Rezerwacje cykliczne

  • Harmonogramy godzin otwarcia

  • Zarządzanie rezerwacjami

  • Tworzenie list klientów

 

Jak zrobić stronę internetową w godzinę?

W kreatorze stron WebWave! Nic nie jest tak proste i wygodne, jak tworzenie pięknej, responsywnej strony w jeden wieczór.

Zacznij jeszcze dzisiaj tutaj i rozpocznij swoją przygodę z prawdziwą, profesjonalną firmą!

jak powinno wyglądać menu strony
30 maja 2019

Jak zrobić stronę internetową dla kosmetyczki?