Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole:

BEZ KODOWANIA

PORADY

GRAFIKA INTERNETOWA

SEO I POZYCJONOWANIE

TRENDY W

WEB DESIGNIE

UX I UI

SPRAWDŹ

Jak zrobić stronę internetową?

ODBIERAM

Obierz zniżkę - 30%

w WebWave

25 maja 2023
Czy kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl pytanie: ,,Jak powstają produkty, z których korzystam na co dzień?" Proces projektowania produktów może być naprawdę fascynujący, obejmujący wiele kroków i wyzwań. W tym
06 kwietnia 2023
Teorie na temat sztucznej inteligencji są już z nami od dziesiątek lat, jednak teraz jesteśmy już coraz bliżej faktycznej ingerencji tego typu rozwiązań w prawdziwe życie. Wcześniej z kakimi wątkami

Najnowsze artykuły:

Cudowne medium, jakim jest internet, umożliwia nam nie tylko oglądanie memów i słodkich kotków. Coraz prężniej rozpowszechniają się metody pracy takie jak freelance, praca zdalna, zarabianie online itd. Jak przestawić się z pracy stacjonarnej na pracę z domu? Dowiesz się tego z dzisiejszego wpisu! 

 

 

Praca zdalna 

 

 

2020 rok pokazał nam, że praca zdalna nie tylko może być skuteczna, ale także konieczna w sytuacjach kryzysowych. Możliwość przeniesienia pracy z biura do domu z pewnością uratowała wiele firm. 

 

Niestety pracując z domu jesteśmy narażeni na wiele rozpraszaczy. Zawsze jest coś do zrobienia - od podlania kwiatków i ugotowania obiadu do zrobienia sobie drzemki między zadaniami. Oczywiście ma to ogromny wpływ na efektywność pracy. 

 

 

Organizacja pracy

 

 

Bardzo ważne jest zorganizowanie pracy i sumienność w wykonywaniu zadań. Pomoże Ci w tym prosta to-do lista na każdy dzień pracy. Możesz skorzystać z gotowych list do wydrukowania, kalendarza, aplikacji mobilnej lub po prostu rozpisać zadania na kartce i odhaczać te, które już wykonałeś. 

 

Warto rozbijać każde większe zadanie na mniejsze czynności. Patrząc na to ile już zrobiłeś, będzie Ci łatwiej podejść optymistycznie do pracy. Pomoże Ci to też pamiętać o każdym etapie pracy. 

 

 

Godziny pracy

 

 

Warto też trzymać się sztywno ram czasowych. Jeśli pracujesz od godziny 8:00 do 16:00, nie przedłużaj pracy o dodatkową godzinę, ani nie rozpoczynaj pracy później. Łatwo tym sposobem zając sobie cały dzień pracą. 

 

 

Łatwy kontakt

 

 

Warto ustalić metodę kontaktu ze współpracownikami. Rozmowa telefoniczna nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Na szczęście istnieje wiele możliwości, począwszy od czatów firmowych, przez Skype, kończąc na aplikacjach takich jak Teams lub Hangouts. 

 

 

Gdzie szukać pracy online?

 

Graficy i webdesignerzy często pracują z domu jako freelancerzy. Ale są również inne metody dorobienia nawet kilkuset złotych do domowego budżetu.

 

 

Oferty pracy zdalnej

 

Warto rozejrzeć się za ofertami pracy, które udostępniają opcję pracy zdalnej. Takie oferty są coraz częstsze na portalach z ogłoszeniami. 

 

Warto przejrzeć przynajmniej kilka takich stron:

 

 

Programy Afiliacyjne

 

Niestety w sieci bardzo ciężko jest trafić na dobrą ofertę zarobku przez internet. Sprawdzonym sposobem, który jest godny zaufania, są programy afiliacyjne, takie jak ten. W tym przypadku dostajesz wynagrodzenie za polecanie danego produktu. 

 

 

Ankiety 

 

Często osoby, które potrzebują małego zastrzyku gotówki decydują się na pracę polegającą na wypełnianiu ankiet online. Można w ten sposób zarobić od kilkudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie.

 

 

Freelance

 

Jeśli nie jest dla Ciebie problemem założenie własnej działalności, możesz zdecydować się na pracę jako freelancer. Musisz jednak być przygotowany na samodzielne pozyskiwanie klientów i na to, że nie zawsze uda się ich znaleźć.

 

To rozwiązanie ma też swoje plusy - jako własny szef, a jednocześnie pracownik, masz pełną kontrolę nad zadaniami. Możesz pracować wtedy, kiedy chcesz i jak chcesz. Również decyzja o tym, ile zarobisz w danym miesiącu zależy głównie od Ciebie.

 

 

Podsumowanie 

 

Jest wiele sposobów na pracę bez wychodzenia z domu. Możesz działać na własną rękę jako freelancer, zatrudnić się w firmie oferującej pracę zdalną lub wybrać inne metody dorobienia do domowego budżetu. 

 

 

 

 

 

 

strona responsywna
23 października 2020

Jak zarabiać online - freelance, praca z domu i przez internet