Jak ważny jest wygląd strony głównej? 
5 popularnych błędów 

16 maja 2019
jak powinno wyglądać menu strony

Stworzenie własnej strony www może być trudnym zadaniem dla kogoś, kto nie miał wcześniej z tym do czynienia. W końcu nie chodzi tylko o to, czy kolory będą do siebie pasować i czy obrazki będą spójne.

Dobrze stworzona witryna generuje konwersję i nowych użytkowników. Jeżeli Ty zainwestujesz w nią czas, ona zwróci Ci go w postaci realizowanego celu.

Najczęściej popełniane błędy dotyczą tego, co wydaje się niemal niezauważalne. Jednak dla kolejnych odwiedzających może być to kwestia opuszczenia strony.

 

Nie masz responsywnej strony

To najważniejsza rzecz, jaką musi mieć każda strona. A mimo tego nadal część osób nie zdaje sobie sprawy (albo nie zależy im), aby ich witryna była RWD. Niemal 60% internetu przeglądanego jest przez urządzenia mobilne.

To nie tylko ogromny błąd, jeżeli chodzi o SEO, ponieważ pozycjonuje nas gorzej, ale też samo doświadczenie użytkowników jest złe, przez co nie powrócą już do Ciebie.

 

Nie masz jasno określonego celu strony

Wystarczy niecała sekunda. Przeciętny użytkownik poświęci tyle czasu na szukanie celu danej strony. Jeżeli to firma, co oferuje? Jeżeli blog, jaka jest jego tematyka?

Każda witryna musi od początku wyraźnie pokazywać co sobą reprezentuje. Niemal 46% osób zdecyduje się na opuszczenie strony, jeżeli na głównej stronie nie jest jasno określone, czego ona dotyczy.

 

Używasz złych fontów

To, że ty możesz coś rozczytać nie oznacza, że Twoi użytkownicy również. Jeżeli w ogóle przechodzi Ci przez myśl pytanie “czy ten tekst będzie czytelny na telefonie?” to już powinna Ci się zapalić czerwona lampka i jednak sugeruję wybranie innego fontu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strona nie jest bezpieczna

Certyfikat SSL, choć w Polsce nadal nie jest bardzo popularny, to Google już dawno zapowiedziało gorsze pozycjonowanie się dla witryn, które go nie posiadają.

Dlatego też, jeżeli dana strona go nie posiada, to przeglądarka Google Chrome nie otwiera jej automatycznie. Najpierw pojawia się okno z informacją “witryna niebezpieczna” i trzeba osobiście nacisnąć przycisk, aby mimo to przenieść się na tę stronę.

Jak myślisz, ile osób rezygnuje z zobaczenia witryny po takim komunikacie?

Większość.

 

Za dużo się dzieje

Średnio, użytkownik odwiedzający Twoją witrynę po raz pierwszy, przeczyta jedynie 28% treści, które umieszczone są na głównej stronie. Podczas budowania jej musisz dokładnie przemyśleć które elementy mają przyciągać wzrok.

Detale, które najlepiej przyciągają wzrok to:

  • Listy (numerowane lub punktowane)

  • Słowa wytłuszczone, podkreślone lub przechylone

  • Krótkie paragrafy, które mają maksymalnie trzy zdania i są otoczone wolną przestrzenią.

 

Webdesign nie musi być trudny

Przy pomocy intuicyjnych funkcji, które oferują kreatory stron lub Wordpress, można stworzyć profesjonalną stronę bez najmniejszego problemu. Choć w Wordpress może być to trudniejsze do wykonania, to kreatory stron takie jak WebWave oferują pomoc w języku polskim, dzięki czemu nie jest to tak skomplikowanie jak może się wydawać w pierwszej chwili.

 

Najnowsze artykuły:

13 października 2021
Marketing to bardzo złożone pojęcie. Obejmuje wiele podkategorii, do których należy m.in. ten w wersji mailowej. O czym warto pamiętać, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że nasza wiadomość zostanie otwarta lub jeszcze
08 września 2021
Tożsamość marki to niezwykle istotny aspekt w przypadku posiadania własnej działalności. Nie tylko jest ona pewnego rodzaju szkieletem spajającym, ale też zawiera wiele praktycznych zastosowań, które można wykorzystać do bieżących
Obierz zniżkę - 30%
w WebWave

ODBIERAM

Jak zrobić stronę internetową?

SPRAWDŹ

UX I UI

TRENDY W

WEB DESIGNIE

SEO I POZYCJONOWANIE

GRAFIKA INTERNETOWA

PORADY

BEZ KODOWANIA

Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole: