Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole:

BEZ KODOWANIA

PORADY

GRAFIKA INTERNETOWA

SEO I POZYCJONOWANIE

TRENDY W

WEB DESIGNIE

UX I UI

SPRAWDŹ

Jak zrobić stronę internetową?

ODBIERAM

Obierz zniżkę - 30%

w WebWave

25 maja 2023
Czy kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl pytanie: ,,Jak powstają produkty, z których korzystam na co dzień?" Proces projektowania produktów może być naprawdę fascynujący, obejmujący wiele kroków i wyzwań. W tym
06 kwietnia 2023
Teorie na temat sztucznej inteligencji są już z nami od dziesiątek lat, jednak teraz jesteśmy już coraz bliżej faktycznej ingerencji tego typu rozwiązań w prawdziwe życie. Wcześniej z kakimi wątkami

Najnowsze artykuły:

Grafiki, ilustracje i zdjęcia to kluczowe elementy skutecznego content marketingu. Brak treści wizualnych ogranicza możliwości komunikacji z odbiorcami. Poza tym, powoduje spadki w SEO. Projektowanie graficzne to coś dużo więcej niż dodawanie elementów, które wizualnie urozmaicają tekst. Jest sztuką komunikacji poprzez obrazy. Odpowiednie projektowanie graficzne buduje świadomość marki i ewidentnie wpływa na proces decyzyjny klienta. Dlatego odpowiedni dobór ilustracji w marketingu treści ma niemałe znaczenie. 

Najbardziej skupiamy wzrok na obrazkach

 

Badania eye-trackingowe pokazują, że ilustracje są idealnym sposobem na zwrócenie uwagi użytkownika. Duże bloki tekstu są trudne do “strawienia” przez oko. Nie jest łatwo skupić na nich uwagę. Umieszczenie może sprawić, że nasza strona stanie się bardziej atrakcyjna dla odbiorcy. Trzeba to jednak robić z głową.

Musimy pamiętać o tym, żeby ilustracja była ściśle powiązana z treścią.

Badani użytkownicy notorycznie omijają wzrokiem wszystkie elementy, które nie są powiązane z informacjami zawartymi w tekście. Może to wydawać się oczywiste, jednak bardzo często zdarza się, że osoby zajmujące się content marketingiem zapominają o odpowiednim doborze ilustracji. W ten sposób zmniejszają swoje szanse na skuteczne dotarcie do odbiorcy.

Banki zdjęć - czy to dobre rozwiązanie?

 

Często zły dobór ilustracji jest spowodowany niewłaściwym korzystaniem z banków zdjęć. Z jednej strony jest to rozwiązanie tanie i wygodne - pozwala na szybki dostęp do ogromnej ilości ilustracji. Z drugiej, zdjęcia, które tam znajdziemy są do siebie łudząco podobne. Często brakuje w nich elementów, które pozwalałyby “zaczepić wzrok” a przez to przyciągnąć uwagę.  

Niewiele firm może sobie jednak pozwolić na współpracę z profesjonalnym studiem fotograficznym. Wymaga to poświęcenia mnóstwa czasu i pieniędzy. Dlatego korzystając z banków zdjęć powinniśmy pamiętać o trzech rzeczach:  

Po pierwsze, zdjęcie powinno jak najbardziej pasować do tematu. Warto poszukać obrazka, który jest ściśle związane z tym, co znajduje się w tekście. 

Po drugie, wybierzmy zdjęcie, na którym znajdziemy jakiś charakterystyczny element, przyciągający uwagę. Możemy też sami edytować obraz, na przykład kadrując go odpowiednio w programie graficznym. Często taka zmiana potrafi zdziałać bardzo dużo. Powinniśmy przy tym zwrócić uwagę, czy na taki zabieg pozwalają prawa autorskie.

Po trzecie, starajmy się wybierać fotografie czy grafiki, które są rzadko używane. Największe banki zdjęć oferują miliony grafik. Warto przyjrzeć się tym rzadziej używanym. 

 

Bądź inny niż wszyscy

Content marketing z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Dlatego zainteresowanie użytkowników treściami, które tworzymy nie jest łatwym zadaniem. Powinniśmy się skupić na tym, żeby były one jak najbardziej unikalne, a przez to wartościowe. Obrazy idealnie nadają się do tego celu. Infografiki, oryginalne ilustracje czy ciekawe zdjęcia z pewnością dodadzą atrakcyjności. 

Animacje i ilustracje otwierają drzwi do zupełnie innego rodzaju marketingu treści. 

Tworząc blogi, posty i artykuły, weź pod uwagę wszystkie elementy, które tworzą efekt końcowy. Staraj się odrębnie podejść do takich aspektów jak grafika i treść, które powinny tworzyć jednolitą całość. Pozwól, aby Twoje obrazy przyciągały i urozmaicały przekaz, a nie odwracały od niego uwagę.

 

LSI keywords
17 września 2019

Jak używać obrazów w content marketingu?