Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole:

BEZ KODOWANIA

PORADY

GRAFIKA INTERNETOWA

SEO I POZYCJONOWANIE

TRENDY W

WEB DESIGNIE

UX I UI

SPRAWDŹ

Jak zrobić stronę internetową?

ODBIERAM

Obierz zniżkę - 30%

w WebWave

25 maja 2023
Czy kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl pytanie: ,,Jak powstają produkty, z których korzystam na co dzień?" Proces projektowania produktów może być naprawdę fascynujący, obejmujący wiele kroków i wyzwań. W tym
06 kwietnia 2023
Teorie na temat sztucznej inteligencji są już z nami od dziesiątek lat, jednak teraz jesteśmy już coraz bliżej faktycznej ingerencji tego typu rozwiązań w prawdziwe życie. Wcześniej z kakimi wątkami

Najnowsze artykuły:

W sytuacji, gdy prowadzisz sklep internetowy z dużą ilością produktów, na pewno w końcu natrafisz na sytuację, gdzie zaczną się one ze sobą zlewać. Może to być spowodowane innymi rozmiarami, kolorami, wymiarami czy nawet gramaturą lub materiałem.

W takich chwilach najprostszym rozwiązaniem jest powiedzieć, “pisz unikatowe opisy dla każdego produktu”, jednak gdy jest ich kilka tysięcy, warto się najpierw zastanowić, czy jest sens to robić…

Może jest lepsze rozwiązanie?

 

Który produkt musisz opisać?

Ten, który jest najpopularniejszy. Jeżeli masz w swoim asortymencie produkt, który często jest kupowany, a ma kilka wariantów, warto sprawdzić jak często wyszukiwane są poszczególne jego rodzaje. Wpisz do Search Volume słowo kluczowe wraz z dopiskiem zmieniającego się aspektu (przedmiot + kolor/materiał/rodzaj/rozmiar) i przekonaj się osobiście, czy ilość miesięcznych wyszukiwań jest wystarczająco duża, aby osobno indeksować dany produkt. 

Wystarczy, że jest to kilkadziesiąt osób - mogą one zwiększyć Twoją konwersję o kilka procent miesięcznie poprzez znalezienie się na górze wyników wyszukiwań. 

 

Tego konkretnego produktu prawie nikt nie szuka

Jeżeli na dany rodzaj produktu przypada tylko kilka unikalnych wyszukań miesięcznie, nie warto poświęcać czas na pisanie kilku nowych opisów - nie przyniesie to korzyści równych poświęconej pracy. 

Zamiast tego zastanów się nad innymi rozwiązaniami - może to być np. rubryka z wyborem specyfikacji bezpośrednio przy opisie lub rozwijana lista z rozmiarami. 

Oba te pomysły mogą być trudne do wdrożenia, jeżeli działasz na Wordpress - wymagają doświadczenia w kodowaniu i poprawnej implementacji każdego obiektu. Na szczęście są też prostsze rozwiązania. Są nimi kreatory stron, które bez problemu pozwalają na umieszczenie tego typu rubryk w sklepie internetowym. 

Na którą metodę się decydujesz? Poszczególne opisy, czy prosty wybór specyfikacji?

 

dobra strona bez błędów
09 sierpnia 2019

Jak nie powielać opisu produktów w sklepie?