Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole:

BEZ KODOWANIA

PORADY

GRAFIKA INTERNETOWA

SEO I POZYCJONOWANIE

TRENDY W

WEB DESIGNIE

UX I UI

SPRAWDŹ

Jak zrobić stronę internetową?

ODBIERAM

Obierz zniżkę - 30%

w WebWave

25 maja 2023
Czy kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl pytanie: ,,Jak powstają produkty, z których korzystam na co dzień?" Proces projektowania produktów może być naprawdę fascynujący, obejmujący wiele kroków i wyzwań. W tym
06 kwietnia 2023
Teorie na temat sztucznej inteligencji są już z nami od dziesiątek lat, jednak teraz jesteśmy już coraz bliżej faktycznej ingerencji tego typu rozwiązań w prawdziwe życie. Wcześniej z kakimi wątkami

Najnowsze artykuły:

Pozycjonowanie stron internetowych to ważna sprawa. Zastanawiając się jak zrobić stronę internetową na pewno chcesz także być widoczny w sieci. Tu nie ma wyjątków – po to tworzymy strony internetowe. SEO, czyli optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych, to w gruncie rzeczy takie przygotowanie strony, żeby była łatwiejsza do znalezienia. Tak w dużym skrócie. I to wszystko zaczyna się od Google Search Console. Chcesz się dowiedzieć więcej o tym narzędziu? No to zaczynamy.

 

Czym jest Search Console

Google Search Console to narzędzie do indeksowania stron. O tego zaczyna się widoczność Twojej strony w wynikach wyszukiwania. Warto dać znać robotom Google’a, że Twoja strona istnieje. Czyli zacząć ją indeksować.

 

To proste zadanie, jednak może trochę przerażać. Trzeba dodać jakiś kod do sekcji head strony, potem coś zgłosić, a na koniec wygenerować plik sitemap.xml. To nie takie straszne, jak brzmi. Z naszą pomocą zrobisz to szybko i bezboleśnie ;).

 

Jak dodać stronę w WordPressie do Search Console?

Najpopularniejszy CMS w internecie to WordPress, więc zacznę od niego. A potem zobaczysz jak dodać kod śledzący do jednego z najpopularniejszych w Polsce kreatorów stron.

 

Dodawanie strony do Search Console zaczyna się od założenia konta w Google’u. Może być nowe lub to, które masz. Twój mail nie musi się kończyć na gmail.com.

 

Gdy masz już konto, pozostaje znaleźć odpowiedni kod HTML. Klikasz a duży, czerwony przycisk „Dodaj”, wpisujesz adres swojej strony. I wtedy pojawia się ekran z kilkoma możliwościami. Żeby dodać kod do WordPressa, musisz wybrać „Metody alternatywne” i zaznaczyć „Tag HTML”. Search Console chwilę pomięli, a potem pokaże Ci kod do wklejenia na stronę.

dodawanie kodu śledzącego google search console do strony

Wejdź w CMS swojej strony i szukaj następujących rzeczy: WP Admin, potem Narzędzia i Dostępne narzędzia. Szukasz rubryki Google Webmaster Tools. Wklejasz kod, zapisujesz zmiany i… prawie gotowe.

dodawanie tagu html do strony

Wróć do panelu w Search Console i naciśnij duży czerwony przycisk „Zweryfikuj”. Poczekaj chwilę, aż roboty sprawdzą kod. Jeśli wszystko jest OK, a powinno być, to temat podłączenia strony do Search Console jest prawie zamknięty.

 

Jak wygenerować mapę strony w WordPressie?

Teraz musisz wygenerować mapę strony. WordPress nie ma tej funkcji, jednak jest sporo wtyczek, dzięki którym zrobisz to dosyć szybko. Spróbuj zrobić to w Yoast SEO – to najpopularniejszy dodatek „do całego SEO” w WordPressie. Dodaj go do swojej strony. Gdy wszystko będzie na miejscu, to mapę strony znajdziesz w zakładce „SEO” w CMS-ie. Wystarczy wkleić link w odpowiednie pole w Search Console i konfiguracja gotowa!

dodawanie mapy strony do google search console

 

Jak dodać stronę zrobioną w kreatorze stron do Search Console?

Poza WordPressem jest też sporo kreatorów stron www, dzięki którym zrobisz stronę jeszcze szybciej. To dobra alternatywa, jeśli zależy Ci na bezobsługowej stronie – nie musisz pamiętać o konfigurowaniu serwerów, aktualizacji silnika, szablonu ani wtyczek. Najprościej to wygląda w WebWave. To polski kreator stron, który naprawdę dobrze działa :).

dodawanie strony zrobionej w webwave do google search console

Jeśli chcesz dodać stronę zrobioną w WebWave do Google Search Console, musisz zacząć identycznie: zalogować się do Search Console. Potem wybierasz „Metody alternatywne”, wybierasz Tag HTML i generujesz kod, który wklejasz w sekcję head strony. Znajdziesz ją w kreatorze, w zakładce „Ustawienia”. Zapisujesz kod, publikujesz stronę i wracasz do Search Console. Sprawdzasz, czy tag działa i – tak jak w przypadku WordPressa – prawie gotowe.

dodawanie mapy strony zrobionej w webwave do google search console

Mapę strony dodasz jeszcze szybciej. Wystarczy, że w Google Search Console dodasz w polu „Dodaj/testuj mapę” „sitemap.xml”. Zgłaszasz mapę witryny i gotowe.

 

 

Jak widzisz, dodanie strony do Search Console jest proste, a dzięki temu roboty Google szybciej będą indeksować Twoja stronę :).

 

dodawanie grafiki do google search console
20 marca 2018

Jak dodać stronę do Google Search Console