Gdzie uczyć się web designu (UX i UI) online? 

18 września 2020
Zobacz, jak stworzyć własne logo!

W dzisiejszym wpisie poznasz kilka miejsc, w których możesz uczyć się web designu, dowiadywać się nowinek na temat UX i UI, czy też SEO i pozycjonowania oraz innych umiejętności. Poznaj je i zdobywaj nową wiedzę przydatną na rynku pracy i do rozwijania pasji! 

 

 

Platformy z kursami online

 

Udemy

 

 

Udemy to platforma, która zrzesza osoby chcące nauczyć się konkretnych umiejętności i te, które mogą przekazać im wiedzę. Mają oni ponad 35 milionów użytkowników i 57 tysięcy instruktorów oraz 130 tysięcy kursów. Oczywiście także z webdesignu, UX i UI i innych przydatnych w tworzeniu stron internetowych zagadnień. 

 

 

EduWeb

 

 

To platforma zawierająca kursy online z grafiki, fotografii, programowania, marketingu i biznesu oraz audio i wideo. Oczywiście znajdziesz tu mnóstwo kursów dotyczących UX i UI. Wiele kursów z Eduweb znajdziesz także na Udemy, ale dobrym sposobem jest szukać u źródła. 

 

 

Platforma edukacyjna Edu WebWave

 

 

Ostatnim naszym odkryciem jest platforma edukacyjna zawierająca wiedzę z zakresu UX, UI, web designu, SEO i marketingu - edu.webwave. Znajdziesz tam wpisy blogowe, e-booki, webinaria i poradniki. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które nie potrzebują kursu, ale chciałyby poczytać wartościowe treści w dowolnej chwili i o każdym czasie. 

 

Warto zwrócić uwagę na e-booki Jak założyć własny blog czy też Jak skutecznie pozycjonować stronę internetową? Zainteresować Was mogą również webinary dotyczące podstaw tworzenia strony internetowej oraz SEO. 

 

 

Jak uczyć się web designu z YouTube?

 

Często nawet na YouTube możesz znaleźć ciekawe informacje dotyczące Grafiki, web designu, UX i UI itd. Należy jednak uważać, aby nie trafić na szkodliwą wiedzę. Warto przejrzeć portfolio lub stronę internetową takiego YouTubera, aby dowiedzieć się, czy jest osobą godną zaufania. 

 

Kanały godne polecenia to bardzo znany już by Zebza, który prowadzi Natalia Bienias. Opowiada ona ogólnie o grafice komputerowej, ale ostatnio skupia się głównie na UX i UI. Często organizuje ona wyzwania i prowadzi live, na których ocenia prace widzów i podpowiada, co mogą zrobić lepiej. Ciekawy jest również kanał Wojtek Wiśniewski - Influentiq, w którym poruszane są nie tylko treści z zakresu projektowania graficznego, ale także na temat marketingu i social media. 

 

 

Nie tylko tradycyjne podręczniki - czyli czytaj ebooki!

 

Oczywiście książki zawsze są dobrym sposobem na naukę, także na naukę projektowania stron internetowych i aplikacji mobilnych! Polecamy np. Projektowanie interfejsów autorstwa Jenifer Tidwell czy Web Typography - świetną pozycję na temat doboru fontów na stronie internetowej autorstwa Richarda Ruttera. 

 

Ale nie tylko tradycyjne książki są dobrym rozwiązaniem dla początkujących designerów. Jest także wiele popularnych e-booków, z których możemy czerpać informacje - np. Projektowanie witryn internetowych User eXperience czy w zakresie typografii niedawno wydany ebook Niebezpieczne litery Grzegorza Fijasa. 

 

 

Podsumowanie

 

Każdy, kto chce zajmować się webdesignem potrzebuje wartościowych miejsc i narzędzi do nauki. Dlatego najlepiej znaleźć kilka i korzystać z nich w każdej możliwej chwili. Dzięki kursom, e-bookom, wpisom blogowym i innym tego typu treściom edukacyjny, bardzo szybko osiągniesz zamierzone efekty. Oczywiście warto też czytać blogi - np. nasz. :)

 

 

 

 

 

Najnowsze artykuły:

13 października 2021
Marketing to bardzo złożone pojęcie. Obejmuje wiele podkategorii, do których należy m.in. ten w wersji mailowej. O czym warto pamiętać, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że nasza wiadomość zostanie otwarta lub jeszcze
08 września 2021
Tożsamość marki to niezwykle istotny aspekt w przypadku posiadania własnej działalności. Nie tylko jest ona pewnego rodzaju szkieletem spajającym, ale też zawiera wiele praktycznych zastosowań, które można wykorzystać do bieżących
Obierz zniżkę - 30%
w WebWave

ODBIERAM

Jak zrobić stronę internetową?

SPRAWDŹ

UX I UI

TRENDY W

WEB DESIGNIE

SEO I POZYCJONOWANIE

GRAFIKA INTERNETOWA

PORADY

BEZ KODOWANIA

Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole: