Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole:

BEZ KODOWANIA

PORADY

GRAFIKA INTERNETOWA

SEO I POZYCJONOWANIE

TRENDY W

WEB DESIGNIE

UX I UI

SPRAWDŹ

Jak zrobić stronę internetową?

ODBIERAM

Obierz zniżkę - 30%

w WebWave

25 maja 2023
Czy kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl pytanie: ,,Jak powstają produkty, z których korzystam na co dzień?" Proces projektowania produktów może być naprawdę fascynujący, obejmujący wiele kroków i wyzwań. W tym
06 kwietnia 2023
Teorie na temat sztucznej inteligencji są już z nami od dziesiątek lat, jednak teraz jesteśmy już coraz bliżej faktycznej ingerencji tego typu rozwiązań w prawdziwe życie. Wcześniej z kakimi wątkami

Najnowsze artykuły:

Firmowa strona www, czyli czy moja firma naprawdę potrzebuje strony?

Tak, odpowiedź jest najprawdopodobniej twierdząca. Twoja firma potrzebuje strony. Masz lokalny biznes, świadczysz usługi, zajmujesz się rękodziełem lub prowadzisz jakąś organizację?

 

Tak, strona internetowa na pewno Ci się przyda. Jednak żeby nie zostawiać Cię z tak prostym (chociaż – moim zdaniem wyczerpującym temat) stwierdzeniem, opiszę dlaczego firmowa strona www jest potrzebna.

 

Przede wszystkim – promocja w sieci. To strasznie oklepany termin, ale jest w nim sporo prawdy. Spora część konsumentów i Twoich przyszłych klientów szuka informacji w internecie. Tu nie chodzi tylko o tak oczywiste rzeczy jak wulkanizacja w sezonie zmiany opon z zimowych na letnie. Tu chodzi o realizację konkretnych potrzeb. Twoja strona ma informować ludzi o tym, że możesz je zaspokoić i to z łatwością. I dlatego warto być widocznym w sieci i dać się znaleźć swoim przyszłym klientom.

 

Jakie firmy potrzebują strony?

W praktyce – wszystkie usługowe. Jednoosobowe działalności gospodarcze, nastawione na zlecenia z zewnątrz też to docenią. Czyli zajmujesz się hydrauliką i w sumie nie narzekasz na brak zleceń, a pod koniec miesiąca budżet się zgadza? Super! Strona internetowa pomoże Ci znaleźć więcej klientów i zwiększyć przychody. Może zatrudnić kogoś jeszcze.

 

Tak to mniej więcej działa. Jeszcze dziesięć lat temu szukało się kontaktu w książce telefonicznej, najczęściej na „żółtych stronach” (były takie, pod koniec każdej książki). Jednak razem ze zniknięciem budek telefonicznych i automatów na kartę czy żetony (od 2017 w Polsce nie ma ich już), znikła potrzeba „analogowego” wyszukiwania usług. Dzisiaj szuka się ich w internecie.

 

Poczta pantoflowa?

Oczywiście poczta pantoflowa ma się dobrze i ludzie dalej polecają sobie konkretne usługi. Jednak w dużych miastach lub na obszarach turystycznych (albo z dużą migracją) szuka się takich informacji w internecie. W dużych miastach nie zawsze wiesz, że świetny zakład szewski jest przecznicę dalej (bo mieszkasz tam tylko dwa lata i w sumie to nie po drodze). Ale gdy wpiszesz w Google „szewc [Twoja okolica]”, to w wynikach wyszukiwania znajdziesz co trzeba. Pewnie też stronę tego zakładu, jeśli ma stronę www.

 

Oczywiście są jeszcze agregatory, czyli Panorama Firm i tak dalej. Jednak nie oszukuj się – taka wizytówka dużo nie zdziała (chociaż warto ja mieć). Podobnie jest Google Moja Firma – przydaje się, bo jesteś na Mapie Google, ale jeśli ktoś szuka informacji o tym, co faktycznie oferujesz, to niestety, ale tam tego nie ma.

 

Dlatego firmowa strona www bardzo się przydaje w sytuacjach, w których zależy Ci na widoczności w wynikach wyszukiwania.

 

A komu się nie przydaje?

Bardzo lokalnym biznesom. Sklep osiedlowy strony raczej nie potrzebuje, jednak tu się kończą moje pomysły na biznesy, które tej strony nie potrzebują. Nawet takie, które nie narzekają na niedobór klientów – strona może im pomóc we wzroście. A to już coś.

 

To jak powstaje firmowa strona www?

Możesz ja zrobić samodzielnie (opisałem to w tekście jak zrobić stronę) lub zamówić. Obie opcje są OK, ale mają swoje wady i zalety.

 

W sumie wrzucając ten tekst trafiłem na tekst na blogu WebWave o tym, że projektować strony każdy może i w sumie… Wyrzuciłem ostatni akapit tekstu. Nie ma sensu powtarzać tego, co ktoś już bardzo fajnie opisał. Więc zobacz jak o projektowaniu stron (nie tylko dla firm, ale ogółem, samodzielnie) pisze ta ekipa.

 

układ strony głównej
18 października 2018

Firmowa strona www, czyli czy moja firma naprawdę potrzebuje strony?