Firmowa strona www, czyli czy moja firma naprawdę potrzebuje strony?

18 października 2018
układ strony głównej

Firmowa strona www, czyli czy moja firma naprawdę potrzebuje strony?

Tak, odpowiedź jest najprawdopodobniej twierdząca. Twoja firma potrzebuje strony. Masz lokalny biznes, świadczysz usługi, zajmujesz się rękodziełem lub prowadzisz jakąś organizację?

 

Tak, strona internetowa na pewno Ci się przyda. Jednak żeby nie zostawiać Cię z tak prostym (chociaż – moim zdaniem wyczerpującym temat) stwierdzeniem, opiszę dlaczego firmowa strona www jest potrzebna.

 

Przede wszystkim – promocja w sieci. To strasznie oklepany termin, ale jest w nim sporo prawdy. Spora część konsumentów i Twoich przyszłych klientów szuka informacji w internecie. Tu nie chodzi tylko o tak oczywiste rzeczy jak wulkanizacja w sezonie zmiany opon z zimowych na letnie. Tu chodzi o realizację konkretnych potrzeb. Twoja strona ma informować ludzi o tym, że możesz je zaspokoić i to z łatwością. I dlatego warto być widocznym w sieci i dać się znaleźć swoim przyszłym klientom.

 

Jakie firmy potrzebują strony?

W praktyce – wszystkie usługowe. Jednoosobowe działalności gospodarcze, nastawione na zlecenia z zewnątrz też to docenią. Czyli zajmujesz się hydrauliką i w sumie nie narzekasz na brak zleceń, a pod koniec miesiąca budżet się zgadza? Super! Strona internetowa pomoże Ci znaleźć więcej klientów i zwiększyć przychody. Może zatrudnić kogoś jeszcze.

 

Tak to mniej więcej działa. Jeszcze dziesięć lat temu szukało się kontaktu w książce telefonicznej, najczęściej na „żółtych stronach” (były takie, pod koniec każdej książki). Jednak razem ze zniknięciem budek telefonicznych i automatów na kartę czy żetony (od 2017 w Polsce nie ma ich już), znikła potrzeba „analogowego” wyszukiwania usług. Dzisiaj szuka się ich w internecie.

 

Poczta pantoflowa?

Oczywiście poczta pantoflowa ma się dobrze i ludzie dalej polecają sobie konkretne usługi. Jednak w dużych miastach lub na obszarach turystycznych (albo z dużą migracją) szuka się takich informacji w internecie. W dużych miastach nie zawsze wiesz, że świetny zakład szewski jest przecznicę dalej (bo mieszkasz tam tylko dwa lata i w sumie to nie po drodze). Ale gdy wpiszesz w Google „szewc [Twoja okolica]”, to w wynikach wyszukiwania znajdziesz co trzeba. Pewnie też stronę tego zakładu, jeśli ma stronę www.

 

Oczywiście są jeszcze agregatory, czyli Panorama Firm i tak dalej. Jednak nie oszukuj się – taka wizytówka dużo nie zdziała (chociaż warto ja mieć). Podobnie jest Google Moja Firma – przydaje się, bo jesteś na Mapie Google, ale jeśli ktoś szuka informacji o tym, co faktycznie oferujesz, to niestety, ale tam tego nie ma.

 

Dlatego firmowa strona www bardzo się przydaje w sytuacjach, w których zależy Ci na widoczności w wynikach wyszukiwania.

 

A komu się nie przydaje?

Bardzo lokalnym biznesom. Sklep osiedlowy strony raczej nie potrzebuje, jednak tu się kończą moje pomysły na biznesy, które tej strony nie potrzebują. Nawet takie, które nie narzekają na niedobór klientów – strona może im pomóc we wzroście. A to już coś.

 

To jak powstaje firmowa strona www?

Możesz ja zrobić samodzielnie (opisałem to w tekście jak zrobić stronę) lub zamówić. Obie opcje są OK, ale mają swoje wady i zalety.

 

W sumie wrzucając ten tekst trafiłem na tekst na blogu WebWave o tym, że projektować strony każdy może i w sumie… Wyrzuciłem ostatni akapit tekstu. Nie ma sensu powtarzać tego, co ktoś już bardzo fajnie opisał. Więc zobacz jak o projektowaniu stron (nie tylko dla firm, ale ogółem, samodzielnie) pisze ta ekipa.

 

Najnowsze artykuły:

06 kwietnia 2022
Kreator stron i ładna, a wręcz efektowna strona internetowa. Czy te dwa pojęcia mogą się ze sobą łączyć? Jak najbardziej. Co prawda na początku swojej “kariery” kreatory nie cieszyły się
16 marca 2022
Czym jest blog - definicja  Zaczniemy standardowo od definicji. Według słonika SEO opracowanego przez Semtec Blog to rodzaj strony internetowej, która może pełnić rolę dziennika, prowadzonego w formie regularnie publikowanych
Obierz zniżkę - 30%
w WebWave

ODBIERAM

Jak zrobić stronę internetową?

SPRAWDŹ

UX I UI

TRENDY W

WEB DESIGNIE

SEO I POZYCJONOWANIE

GRAFIKA INTERNETOWA

PORADY

BEZ KODOWANIA

Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole: