Dlaczego Twoja firma potrzebuje strony internetowej

06 kwietnia 2020
dobra strona bez błędów

Do tego, że obecność w internecie to podstawa prowadzenia biznesu nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Sieć oferuje wiele możliwości dotarcia do potencjalnych klientów - od wizytówki w Google przez media społecznościowe do własnej strony. 

 

Wiele mniejszych przedsiębiorstw ogranicza swoją obecność w sieci do minimum, na przykład tworząc jedynie profil na Facebooku lub wizytówkę w Google. Rezygnują przy tym z własnej witryny, To błąd. Stworzenie strony to kluczowy element skutecznego marketingu. Dlaczego? Oto najważniejsze powody. 

 

Pozycjonowanie

 

Strona internetowa to nie tylko sposób na komunikację z klientami. Służy także, a może przede wszystkim, do tego, żeby Twoja firma pojawiła się w wynikach wyszukiwania. Jeśli przykładowo zajmujesz się usługami hydraulicznymi w Poznaniu, niewiele osób będzie kojarzyło nazwę Twojej firmy.

 

Dlatego właśnie powinieneś stworzyć stronę, a następnie zadbać o jej pozycjonowanie. Chodzi o działania, dzięki którym użytkownicy trafią na twoją witrynę po wpisaniu słów kluczowych, np. “hydraulik Poznań” czy “Usługi hydrauliczne w Poznaniu”. Powinieneś zadbać o to, żeby Twoja strona odpowiadała na pytania użytkowników wyszukiwarki. Dzięki temu pozyskasz klientów. 

 

Więcej kanałów dotarcia do odbiorcy 

 

Chociaż media społecznościowe cieszą się niesłabnąca popularnością, nie wszyscy chcą z nich korzystać. Jeśli nie stworzysz własnej strony www, nie dotrzesz do nich ze swoim komunikatem. Tym samym stracisz potencjalnych klientów. 

 

Spójna komunikacja marketingowa

 

Media społecznościowe czy Google Moja firma to platformy, na których masz niewielki wpływ na to, jak zaprezentujesz swoją ofertę. Możesz jedynie korzystać z rozwiązań zaproponowanych przez twórców serwisów. Nie zmienisz kolorystyki strony czy jej układu. 

 

Jeśli zdecydujesz się na stworzenie własnej witryny, będziesz mieć pełną kontrolę nad tym, jak wygląda. Dopasujesz ją do innych materiałów reklamowych, Dzięki temu zachowasz spójność komunikacji marketingowej. Ma to niebagatelne znaczenie, jeśli chcesz, żeby Twoja marka stała się rozpoznawalna. 

 

Tworzenie wizerunku profesjonalisty 

 

Strona internetowa to ważny element wizerunku firmy. Dobra witryna pokazuje klientom lub kontrahentom, że mają do czynienia z profesjonalistą. Dzięki temu obdarzą cię zaufaniem. 

 

Możliwość prowadzenia bloga

 

Blog to jeden z filarów komunikacji marketingowej. Pozwala na nawiązanie i utrzymanie kontaktu z klientami. Pozytywnie wpływa też na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. 

Strona internetowa firmy to bardzo dobre miejsce na prowadzenie bloga. Dzięki wysokiej jakości artykułom zwiększysz ruch na stronie, a co za tym idzie pozyskasz klientów. 

 

Łatwe i tanie stworzenie strony internetowej dla firmy 

 

Dawno już minęły czasy, kiedy stworzenie strony www dla firmy wiązało się z koniecznością kodowania. W internecie znajdziesz wiele narzędzi, które pozwolą na budowanie witryn nawet, jeśli nie masz żadnego doświadczenia z programowaniem. Skorzystaj z jednego z kreatorów stron www i przekonaj się, że tworzenie działających stron www nie musi być trudne. 

 

Jak widać, stworzenie strony internetowej dla firmy to opłacalne działanie. Umożliwia wypozycjonowanie firmy firmy w wyszukiwarce Google, pozwala dotrzeć do nowych klientów, wpływa na spójność komunikacji marketingowej i budowania wizerunku profesjonalisty. Własna strona to też idealne miejsce na prowadzenie bloga. Dobrą witrynę dla firmy z łatwością można stworzyć bez kodowania korzystając z jednego z kreatorów stron www. 

 

 

Najnowsze artykuły:

06 kwietnia 2022
Kreator stron i ładna, a wręcz efektowna strona internetowa. Czy te dwa pojęcia mogą się ze sobą łączyć? Jak najbardziej. Co prawda na początku swojej “kariery” kreatory nie cieszyły się
16 marca 2022
Czym jest blog - definicja  Zaczniemy standardowo od definicji. Według słonika SEO opracowanego przez Semtec Blog to rodzaj strony internetowej, która może pełnić rolę dziennika, prowadzonego w formie regularnie publikowanych
Obierz zniżkę - 30%
w WebWave

ODBIERAM

Jak zrobić stronę internetową?

SPRAWDŹ

UX I UI

TRENDY W

WEB DESIGNIE

SEO I POZYCJONOWANIE

GRAFIKA INTERNETOWA

PORADY

BEZ KODOWANIA

Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole: