Dlaczego czat na żywo jest ważny na stronie WWW?

13 września 2019
LSI keywords

Coraz więcej witryn e-commerce umożliwia korzystanie z czatu na żywo. Dzięki temu pracownicy pomocy technicznej mogą szybko odpowiedzieć na pytania użytkowników, a przez to zachęcić ich do pozostania na stronie. 

Rozmowy w czasie rzeczywistym budują zaufanie klienta i pomagają poprawić współczynniki konwersji. Według ankiety przeprowadzonej wśród amerykańskich konsumentów online, 68% użytkowników preferuje porozmawiać z realną osobą przed zakupem danego produktu, a 63% w celu ponownego zakupu woli wrócić do strony internetowej, która oferowała czat na żywo.

Czat online to oszczędność

Możliwość porozmawiania z realną osobą w czasie rzeczywistym zwiększa efektywność. Umożliwia Twoim pracownikom obsługę wielu klientów jednocześnie. Nie musisz zatrudniać większej liczby osób do działu wsparcia. 

Trzeba też pamiętać, że nie każdy klient czuje się komfortowo rozmawiając przez telefon. Dla takich osób czat na żywo to idealne rozwiązanie.

Rozmowa telefoniczna to dla nich niemały stres, a jeżeli zakup produktu będzie kojarzony z negatywnym doznaniem, klient do nas nie wróci. 

Co więcej, czat przejmuje część zapytań naszych użytkowników odciążając call center. Dzięki temu czas oczekiwania na połączenie skraca się. Rośnie przez to zadowolenie tych klientów, którzy preferują rozmowy telefoniczne. 

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, 63% klientów, którzy korzystali z czatu na żywo na danej stronie, wraca do niej dużo chętniej niż do sklepu, gdzie nie mogli z niego skorzystać. Badania pokazują, że stali klienci zwykle kupują częściej i generują mniejsze koszty ze względu na znajomość Twojej firmy i procesów.

Nieidealny człowiek jest lepszy niż idealny robot

Coraz więcej czatów jest obsługiwana przez boty. To rozwiązanie może wydawać się idealne - nie wymaga zatrudniania pracowników działu wsparcia, przyśpiesza proces komunikacji z klientem i oszczędza czas. Musimy jednak pamiętać, że żaden robot nie zastąpi żywego człowieka. 

Wystarczy choć raz mieć problem z zakupem lub usługą i nagle zaczynasz rozumieć, dlaczego roboty są bezużyteczne - nie rozumieją Cię. Nie traktują Cię indywidualnie. Jeśli firma pozwala sobie nawet na drobne błędy w obsłudze klienta, może on czuć się ignorowany.

Pokaż, że zależy Ci na każdym użytkowniku i zainstaluj na swojej stronie czat na żywo. Wyróżnij się wśród wszystkich, którzy postawili na sztuczną inteligencję.

 

Najnowsze artykuły:

13 października 2021
Marketing to bardzo złożone pojęcie. Obejmuje wiele podkategorii, do których należy m.in. ten w wersji mailowej. O czym warto pamiętać, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że nasza wiadomość zostanie otwarta lub jeszcze
08 września 2021
Tożsamość marki to niezwykle istotny aspekt w przypadku posiadania własnej działalności. Nie tylko jest ona pewnego rodzaju szkieletem spajającym, ale też zawiera wiele praktycznych zastosowań, które można wykorzystać do bieżących
Obierz zniżkę - 30%
w WebWave

ODBIERAM

Jak zrobić stronę internetową?

SPRAWDŹ

UX I UI

TRENDY W

WEB DESIGNIE

SEO I POZYCJONOWANIE

GRAFIKA INTERNETOWA

PORADY

BEZ KODOWANIA

Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole: