Darmowy program do tworzenia stron www, czyli czy za wszystko trzeba płacić?

08 października 2018
Darmowy program do tworzenia stron www

Nie, nie za wszystko. Czasem nawet nie trzeba płacić, bo niektóre narzędzia doskonale sprawdzają się jako darmowe. Gdy chcesz zrobić swoją stronę, to na pewno przyda Ci się darmowy program do tworzenia stron www. Po prostu – jako narzędzie. Jest tak, ponieważ strony internetowe potrzebują kilku rzeczy i to najczęściej – na raz.

 

Czyli żeby strona dobrze się wyświetlała, to na pewno przyda się jakiś hosting, bo miejsce na serwerach zawsze jakoś się przydaje. Podobnie jak domena, bo pod jakimś adresem dobrze jest umieścić tę stronę. I tu pojawia się w końcu „co” umieścić, bo chodzi oczywiście o to, w „czym” to „co” się zrobi. Czyli jakiś program do tworzenia stron www.

 

Darmowy program do tworzenia stron www – na pewno za darmo?

Program do tworzenia stron www to ciekawy temat i jeśli chcesz, to warto go zgłębić. W praktyce – to narzędzie, w którym zrobisz stronę internetową. Najlepiej jest, jeśli zrobisz ją bez szczególnych kłopotów ani szukania rozwiązań. Po prostu zrobisz, bez czekania i zastanawiania się „a może być tak inaczej…”.

 

Nie, po prostu – zrobisz. Od początku, do końca.

 

Najlepiej jeśli taki program jest darmowy lub zapłacisz za niego wystarczająco niewiele, żeby się nie martwić tym, że kosztuje Cię majątek. Takie programy jeszcze niedawno sporo kosztowały, bo robienie stron było czymś „powiedzmy że elytarnym” i bez kodzenia nie było mowy.

 

Dzisiaj (na szczęście) jest już znacznie lepiej, wiec każdy może zrobić stronę, a czasem – nawet stronę internetową za darmo (!). A to już coś.

 

Co jest faktycznie darmowe?

Jednak żeby strona była za darmo, dobrze mieć darmowy program do tworzenia stron www, bo niestety – jeśli coś powstanie w niedarmowym narzędziu, to raczej nie jest darmowe ;).

 

Wbrew temu, co wielu właścicieli stron mówi, darmowe strony internetowe nie rosną na drzewach. W pewnym momencie trzeba za nie zapłacić. CMS postawisz lokalnie, ale po co komu strona, która działa tylko kiedy Twój komputer jest włączony?

 

Fajnie ją pokazać, ale co z tego? Więc jakieś koszty też temu towarzyszą i nie ma co udawać, że tak nie jest.

 

Program czy edytor?

Dlatego darmowy program do tworzenia stron www powinien być faktycznie darmowy i pozwalać zrobić stronę od początku, do końca. Fajnie by było, gdyby sprawdzał się też jako edytor stron www, jednak to nie jest wymagane (chociaż bardzo się przydaje).

 

Taki program powinien pozwalać zrobić funkcjonalną i responsywną stronę internetową, a do tego – nie przeszkadzać w tworzeniu. Więc wybierz mądrze :).

 

Najnowsze artykuły:

06 kwietnia 2022
Kreator stron i ładna, a wręcz efektowna strona internetowa. Czy te dwa pojęcia mogą się ze sobą łączyć? Jak najbardziej. Co prawda na początku swojej “kariery” kreatory nie cieszyły się
16 marca 2022
Czym jest blog - definicja  Zaczniemy standardowo od definicji. Według słonika SEO opracowanego przez Semtec Blog to rodzaj strony internetowej, która może pełnić rolę dziennika, prowadzonego w formie regularnie publikowanych
Obierz zniżkę - 30%
w WebWave

ODBIERAM

Jak zrobić stronę internetową?

SPRAWDŹ

UX I UI

TRENDY W

WEB DESIGNIE

SEO I POZYCJONOWANIE

GRAFIKA INTERNETOWA

PORADY

BEZ KODOWANIA

Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole: