Czym jest stopka strony i dlaczego warto o nią zadbać? 

13 lutego 2019
LSI keywords

Stopka strony to praktyczne narzędzie, dzięki któremu możesz utrzymać uwagę użytkowników dłużej, a przy okazji – zmniejszyć współczynnik odrzuceń. To drobny detal, ale ma bardzo duży wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Dlatego zobacz, jak ważne jest panowanie nad stopką strony i zadbanie o jej czytelność.

 

Czym jest stopka strony?

Stopka strony jest bardzo przydatnym narzędziem, które znajduje się na samym dole strony internetowej. Tak, na dole, stąd nazwa.

Najczęściej znajdziesz w niej krótki opis tego, czego dotyczy strona, kontakt i linki do mediów społecznościowych. Kilka drobnych rzeczy, które mogą wzbudzić zainteresowanie użytkowników i odciągnąć ich od zamykania karty czy okna przeglądarki.

 

Po co jest stopka strony?

Stopka strony pomaga aktywizować użytkowników w momencie, w którym dochodzą do końca treści na stronie i zastanawiają się, czy aby to już wszystko. A tam pojawia się stopka, w której mogą znaleźć inne ciekawe linki lub informacje, które mogą wykorzystać. I się im przydadzą.

Jeszcze kilka lat temu stopka strony była narzędziem do ładowania tagów i słów kluczowych. Dzisiaj na szczęście odchodzi się od tego trendu i w stopce znajdziesz coraz częściej wartościowe treści, które pomogą użytkownikom lepiej zrozumieć cel Twojej strony. Albo wrócić na górę lub na stronę główną. Takie detale.

 

Co można umieścić w stopce strony?

Sporo rzeczy.

Począwszy od drugiego menu (na przykład rozwijającego to, co jest na górze), poprzez linki do mediów społecznościowych czy feedy z Facebooka czy Pinteresta, aż do informacji kontaktowych lub treści, które zaktywizują użytkowników.

Stopka strony może też odzwierciedlać naprawdę ważne informacje dotyczące tego, co ma do zaoferowania ta konkretna strona internetowa. Wbrew pozorom to całkiem ważne, zwłaszcza dla użytkowników.

 

Jak dodać stopkę do strony?

Dodawanie stopki do strony jest najczęściej automatyczne. Wystarczy dodać elementy na samym dole strony lub skonfigurować odpowiednie pola w programie do robienia stron.

W zależności od tego, jaki to jest program, dodanie stopki do strony może być trudne lub proste. Chyba jak ze wszystkim. Jedno jest pewne: w WebWave wystarczą dwa kliknięcia.

 

Najnowsze artykuły:

13 października 2021
Marketing to bardzo złożone pojęcie. Obejmuje wiele podkategorii, do których należy m.in. ten w wersji mailowej. O czym warto pamiętać, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że nasza wiadomość zostanie otwarta lub jeszcze
08 września 2021
Tożsamość marki to niezwykle istotny aspekt w przypadku posiadania własnej działalności. Nie tylko jest ona pewnego rodzaju szkieletem spajającym, ale też zawiera wiele praktycznych zastosowań, które można wykorzystać do bieżących
Obierz zniżkę - 30%
w WebWave

ODBIERAM

Jak zrobić stronę internetową?

SPRAWDŹ

UX I UI

TRENDY W

WEB DESIGNIE

SEO I POZYCJONOWANIE

GRAFIKA INTERNETOWA

PORADY

BEZ KODOWANIA

Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole: