Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole:

BEZ KODOWANIA

PORADY

GRAFIKA INTERNETOWA

SEO I POZYCJONOWANIE

TRENDY W

WEB DESIGNIE

UX I UI

SPRAWDŹ

Jak zrobić stronę internetową?

ODBIERAM

Obierz zniżkę - 30%

w WebWave

25 maja 2023
Czy kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl pytanie: ,,Jak powstają produkty, z których korzystam na co dzień?" Proces projektowania produktów może być naprawdę fascynujący, obejmujący wiele kroków i wyzwań. W tym
06 kwietnia 2023
Teorie na temat sztucznej inteligencji są już z nami od dziesiątek lat, jednak teraz jesteśmy już coraz bliżej faktycznej ingerencji tego typu rozwiązań w prawdziwe życie. Wcześniej z kakimi wątkami

Najnowsze artykuły:

Zdjęcia na stronie to ważny temat z wielu względów. 

Nie tylko poprawiają estetykę strony czy przyciągają wzrok, ale też są kluczem do poprawnego pozycjonowania i zdobywania nowych użytkowników.

Tak, dobrze czytasz — pozycjonowania. 

 

Atrybuty alt w grafikach

To jedna z najważniejszych rzeczy w kwestii SEO zdjęć. Alt tag to po prostu opis tego, co znajduje się na obrazie + wciśnięcie słów kluczowych. 

Dzięki takiemu zabiegowi algorytmy Google „wiedzą" co znajduje się na obrazie i mogą go wpasować pod odpowiednie dla niego wyniki wyszukiwania. Dlatego warto poza samym opisem dodawać też frazy kluczowe. Wtedy dany obraz wyświetli się też dla odpowiednich zapytań powiązanych z Twoim hasłem. 

Dzięki temu obraz, który teoretycznie nie ma wiele wspólnego z tematem przewodnim może zostać pokazany przy jego wyszukiwaniu. 

Treści SEO friendly można bardzo łatwo implementować w tekst. 

Tak zrobiłam też w tym artykule. Jak widzisz, obraz zamieszczony niżej nie jest powiązany bezpośrednio z tematyką tekstu. Jednak jest poprawnie opisany, dzięki czemu istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że trafisz na niego „przypadkiem".

 

grafika, zdjęcia, obrazy, seo, pozycjonowanie

 

Wielkość obrazu na stronie ma znaczenie

Nie tylko dla użytkowników, którzy mają wolniejszy internet. 

Chodzi tu (niemalże jak zawsze) o roboty Google, które dokładnie liczą czas ładowania się Twojej strony. Im większe masz obrazy, tym zajmują one więcej miejsca na dysku, a strona wymaga dłuższego czasu do załadowania się. 

Jest to nie tylko niewygodne dla każdego czytelnika, ale obniża Twoją pozycję w wyszukiwarce, co potwierdzają najnowsze statystyki

Można korzystać z wielu różnych narzędzi do zmniejszania rozmiaru plików czy zmiany ich formatu. Jednak moim faworytem jest w tej chwili Squoosh. Pozwala on na wiele zabiegów naraz.

Od zmniejszenia ilości kolorów, przez zmianę formatu czy jakości.  Funkcje takie jak ręczne zmniejszanie jakości obrazu również jest dostępne. 

Jednak wszystkie zamieszczone zdjęcia powinny być spójne, niezależnie jakie są to wielkości i formaty. 

 

Kolory i estetyka na stronie

Ta część jest już pośrednio powiązana z pozycjonowaniem. 

Choć algorytmy Google nie obchodzi jak wygląda strona (a jedynie, czy jest responsywna), to użytkownika już tak. A roboty bacznie przyglądają się ruchom czytelników. Robią to za sprawą bounce rate, czyli współczynnika odrzuceń

Jeżeli Twoja strona w żaden sposób nie współgra kolorystycznie i wizualnie ze sobą, nikt o zdrowych zmysłach nie będzie chciał być jej stałym bywalcem. 

Dlatego przede wszystkim robisz witrynę dla swoich czytelników. To oni są ostatecznym sędzią i to oni mają swój prywatny zmysł estetyki. 

Z tego też powodu warto trzymać się jednej kolorystyki, bazować na jednym dominującym kolorze czy tonacji zdjęć. Więcej o kolorach na stronie pisałam w tym artykule

Jest wiele darmowych banków zdjęć z których możesz śmiało i bezpłatnie korzystać. Ilość zamieszczonych tam zdjęć jest ogromna, więc nigdy nie skończy Ci się materiał do zamieszczania na swojej witrynie.

Pamiętaj, żeby zawsze używać zdjęć i kolorów, które Ty uważasz za słuszne.

W końcu to Twój portal i to Ty wiesz najlepiej, jak ma wyglądać!

 

 

nauka webdesignu
06 maja 2019

Co musisz wiedzieć o grafikach na stronie?