Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole:

BEZ KODOWANIA

PORADY

GRAFIKA INTERNETOWA

SEO I POZYCJONOWANIE

TRENDY W

WEB DESIGNIE

UX I UI

SPRAWDŹ

Jak zrobić stronę internetową?

ODBIERAM

Obierz zniżkę - 30%

w WebWave

25 maja 2023
Czy kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl pytanie: ,,Jak powstają produkty, z których korzystam na co dzień?" Proces projektowania produktów może być naprawdę fascynujący, obejmujący wiele kroków i wyzwań. W tym
06 kwietnia 2023
Teorie na temat sztucznej inteligencji są już z nami od dziesiątek lat, jednak teraz jesteśmy już coraz bliżej faktycznej ingerencji tego typu rozwiązań w prawdziwe życie. Wcześniej z kakimi wątkami

Najnowsze artykuły:

Cyfrowy świat jest przesycony informacją. Na blogach i stronach internetowych każdego dnia pojawia się ponad dwa miliony wpisów. Wysyłanych jest 350 milionów tweetów. Prawdziwe rekordy bije liczba wyszukiwań w Google. Wynosi już 1,8 miliarda dziennie! 

Odbiorcy są zalewani nieprzerwanym strumieniem wiadomości. Jak sprawić, żeby to nasze materiały zwracały uwagę? To arcytrudne zadanie. Istnieją jednak metody, które pomogą sprostać wyzwaniu. Oto 3 Sposoby, dzięki którym tworzenie angażujących treści online stanie się łatwiejsze. 

 

Zróżnicuj treści

Jednym z najprostszych sposobów tworzenia angażującego contentu jest unikanie trzymania się jednego rodzaju medium. Tekst pisany to najprostsza forma prezentowania informacji. Jego stworzenie nie wymaga wiele czasu. Nie potrzeba do tego wyrafinowanych środków technicznych. 

Ma jednak jedną zasadniczą wadę: za jego pomocą trudno przyciągnąć odbiorcę. Dlatego dobrze jest uzupełnić go o ciekawą szatę graficzną. Zdjęcia, infografiki i ilustracje pomogą Ci zwrócić uwagę użytkowników. 

Chyba największą popularnością cieszą się obecnie treści wideo. Warto zainwestować czas i środki, aby stworzyć nawet krótki materiał. Poziom technologii pozwala na wyprodukowanie przyzwoitej jakości materiału przy użyciu telefonu komórkowego. 

Nie można też zapominać o podcastach. Ta forma sprawdzi się zwłaszcza w przypadku bardziej skomplikowanych treści, takich jak wywiady czy analizy eksperckie. Dodatkową zaletą podcastów jest to, że można ich słuchać na przykład podczas prowadzenia samochodu czy gotowania. W takich sytuacjach łatwiej konkurować o uwagę odbiorców, którzy są zbyt zajęci, żeby przeczytać tekst lub obejrzeć materiał filmowy.

 

Zrozum, co budzi emocje

Jeśli chcesz zawalczyć o uwagę odbiorcy, musisz wzbudzić w nim emocje. Bez tego nie uda Ci się wyróżnić na tle konkurencji. Zanim stworzysz materiał, poznaj więc zainteresowania, potrzeby i lęki swojej grupy docelowej. Dzięki temu dowiesz się, co powoduje u użytkowników szybsze bicie serca. 

Kiedy już wiesz, czym przyciągnąć uwagę, zastanów się, jak to zrobisz. Cały czas pamiętaj, że walczysz o uwagę z ogromną ilością informacji. Na zainteresowanie odbiorcy swoim przekazem masz ułamki sekundy. Dlatego zwróć uwagę na tytuły tworzonych przez siebie tekstów, wideo czy podcastów. To właśnie one mają największy wpływ na wzbudzenie ciekawości odbiorców. 

Skuteczność działań możesz monitorować za pomocą darmowych narzędzi do badania ścieżki Twoich użytkowników. Nieoceniony jest tu Google Analytics. Dzięki niemu dowiesz się, które treści na Twojej stronie najbardziej angażują. Zrozumiesz też, co powoduje, że czytelnicy opuszczają Twoją stronę lub nie kończą ścieżki konwersji. 

 

Udostępnij

Jeżeli jeszcze nie dodałeś widżetów mediów społecznościowych, zrób to teraz! 

Jeśli czytelnicy polubią Twojego bloga, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą chcieli go udostępnić na swoich profilach. Nie utrudniaj im tego. 

Użyj widżetów i ikon mediów społecznościowych, aby umożliwić użytkownikom udostępnianie stworzonych przez Ciebie treści jednym kliknięciem. Pamiętaj, że dzieląc się tymi treściami działają na Twoją korzyść!

Każda z taktyk, o których mówimy ma tę samą podstawę: Rozpoznanie potrzeb. To baza, która umożliwia tworzenie angażujących treści. Dowiedz się, czego poszukuje użytkownik, a zrozumiesz ile on jest Ci w stanie zaoferować w zamian. Nie chodzi o to, co Ty chcesz przekazać. Ważne jest to, co chcą dostać Twoi odbiorcy. Najlepsi sprzedawcy prosperują tak dobrze, ponieważ odpowiadają na realne potrzeby klientów. ...I w ten sposób osiągają sukces. 

 

LSI keywords
27 września 2019

3 zasady tworzenia angażujących treści na stronę internetową