Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole:
Jak zrobić stronę internetową?
Obierz zniżkę - 30%
w WebWave
Zastanawiasz się, jak powinien wyglądać dobry opis produktu?
Co możesz zrobić, żeby jednocześnie zachęcić użytkownika do zakupu, ale też być zauważonym przez roboty Google?
Wartościowe opisy produktów to niezbędny składnik każdego dobrej sklepu internetowego. Generyczne, monotonne i “ciężkie” opisy, które czyta się tak przyjemnie, jak obowiązkowe lektury w szkole podstawowej, nic nie sprzedadzą.
Dlatego też postanowiłam stworzyć listę trzech niezawodnych sposobów na opis produktów w Twoim sklepie. Koniecznie udostępnij ten wpis osobie, która ma problem z nieciekawymi opisami!
To podstawowy filar dobrze stworzonej strony. Kopiowanie wybij sobie z głowy - nie tylko użytkownicy nie będą zainteresowani czytać po raz setny to samo, ale też wyjdziesz na lenia, który jest zainteresowany sprzedażą własnych produktów.
Jeżeli jednak skopiujesz tekst od producenta lub od konkurencji, zostaniesz ukarany przez Google. Twoja strona może przez jakiś czas (lub – co gorsza – na stałe) przestać być ukazywana w wynikach wyszukiwania.
Słowa kluczowe, które umieszczasz, powinny być powiązane z Twoją branżą i produktami, które sprzedajesz. Dokładnie analizuj wyniki organiczne, które tworzą użytkownicy na Twojej stronie, aby na tej podstawie wyciągać wnioski na temat fraz, jakich powinieneś używać.
Przyda Ci się do tego takie narzędzie jak SEMSTORM, które ma również możliwość sprawdzenia pozycji danych słów kluczowych, ich konkurencyjności i miesięcznej liczby wyszukań.
Oczywiście warto też wykorzystywać najpopularniejsze narzędzie od Google, czyli Google Search COnsole i Google Analitics.
Zawsze stawiaj się na pozycji klienta, który jest gotowy w każdej chwili zadzwonić i dopytać o dodatkowe informacje. Postaraj się odpowiedzieć na każde z tych problemów już w trakcie pisania opisu produktu. Co wyróżnia Twoją markę? Jak wypadają rozmiary na inne kraje? Wszelkie typowe i często zadawane pytania, które opowiadają na jak… dlaczego… co… warto zawrzeć, aby potencjalny klient nie miał wątpliwości co do żadnego aspektu danego przedmiotu.
Zakładanie eCommerce może być bardzo czasochłonne i wymagać znacznego budżetu. Jeżeli nie potrafisz kodować, może to zająć nawet wiele miesięcy! Stworzenie własnego sklepu internetowego nie musi być trudne. Wystarczy, że skorzystasz z jednego z wielu dostępnych w internecie narzędzi, jakimi są kreatory stron. WebWave lub Wix oferują ciekawe rozwiązania dla eCommerce i są bardzo pod tym względem rozwinięte, dlatego sprawdź je jeszcze dzisiaj i zacznij zarabiać!