Jeśli chcesz przeczytać artykuły z innej kategorii, kliknij w wybrane przez siebie pole:

BEZ KODOWANIA

PORADY

GRAFIKA INTERNETOWA

SEO I POZYCJONOWANIE

TRENDY W

WEB DESIGNIE

UX I UI

SPRAWDŹ

Jak zrobić stronę internetową?

ODBIERAM

Obierz zniżkę - 30%

w WebWave

25 maja 2023
Czy kiedykolwiek przeszło Ci przez myśl pytanie: ,,Jak powstają produkty, z których korzystam na co dzień?" Proces projektowania produktów może być naprawdę fascynujący, obejmujący wiele kroków i wyzwań. W tym
06 kwietnia 2023
Teorie na temat sztucznej inteligencji są już z nami od dziesiątek lat, jednak teraz jesteśmy już coraz bliżej faktycznej ingerencji tego typu rozwiązań w prawdziwe życie. Wcześniej z kakimi wątkami

Najnowsze artykuły:

Jeśli prowadzisz swoją firmę, masz do wyboru dwie ścieżki - albo zatrudnisz copywritera, albo Ty nim zostaniesz. Niezależnie przed jakim wyborem stoisz (lub jaki został dokonany) musisz poznać te trzy błędy, które 

  • Powinny pomóc w wyborze odpowiedniej osoby do współpracy z Tobą;

  • Wskażą Ci, jakie błędy popełniasz podczas pracy z tekstami na swojej stronie. 

Dlatego nie zwlekaj i poznaj sytuacje, w których powinieneś wiedzieć, kiedy zwrócić uwagę osobie, która dla Ciebie pracuje lub poprawić swój warsztat. 

 

Pisanie tylko pod roboty Google

Oczywiście jest to istotne, jednak przede wszystkim należy pisać dla czytelników. Teksty, które są przepełnione słowami kluczowymi, nie odpowiadają na zadawane pytania i są przede wszystkim nieprzydatne, nie będą się dobrze pozycjonować.  

Algorytmy Google nie są głupie - rozumieją, co piszesz i są w stanie ocenić, czy dane treści są przydatne merytorycznie, czy też nie. 

Dlatego zacznij od ustalenia słów kluczowych dla wybranego tematu, ale kolejnym krokiem jest już pisanie bezpośrednio dla użytkownika. 

 

Nic nieznaczące słowa

Hasła, które mogłyby być użyte dla każdej firmy, niezależnie, czy jest to restauracja, czy sklep wędkarski. “Firma z tradycjami”, “fachowa obsługa”, czy też “nasza branża jest naszą pasją!”, to tak automatyczne i nic nieznaczące frazy, które dosłownie odbijają się od potencjalnego użytkownika. Zadbaj o to, aby móc wskazać cechę, która jest indywidualna dla Twojej marki, jak “istniejemy na rynku od 1950 roku”, lub “zaufało nam ponad 600 klientów!”.

Stawiaj na prawdziwe i konkretne wiadomości.

 

Brak SEO

Dobry copywriter musi charakteryzować się tym, że potrafi pisać treści, które pozycjonują. Choć może się to wydawać dość antagonistyczne z tym, co jest napisane w pierwszym akapicie, to jednak każdy twórca tekstów musi mieć minimalne doświadczenie w kwestii pozycjonowania tekstów. 

Należy wiedzieć kilka rzeczy na temat takich zagadnień, jak linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne, słowa kluczowe, meta opisy i tytuły czy alt tagi w zdjęciach. 

Chodzi o znalezienie idealnego balansu, który pozwoli zarówno pisać treści tak, aby były dobrze pozycjonowane, jak i chętnie czytane.

Kwestie SEO możesz w łatwy sposób rozwinąć, korzystając z Analizatora SEO, jaki ma np. WebWave. Dowiedz się więcej na temat prostego pozycjonowania stron www. 

 

dobra strona bez błędów
29 sierpnia 2019

3 błędy copywriterów, które powodują, że wyglądasz nieprofesjonalnie