jak zrobić stronę internetową

Najciekawsze trendy w web designie - co będzie modne w 2020?

jak powinno wyglądać menu strony
19 grudnia 2019

Jeśli planujesz stworzyć stronę www, powinieneś być na bieżąco z najnowszymi tendencjami w projektowaniu witryn. Dzięki temu uda Ci się stworzyć projekt, który będzie zgodny z aktualną modą a jednocześnie przyjazny dla użytkowników. 

 

Mijający miesiąc przyniósł kilka nowych trendów, na które bez wątpienia warto zwrócić uwagę. w tym wpisie przyjrzymy się kilku z nich, które naszym zdaniem mają szansę stać się obowiązujące w całym przyszłym roku. 

 

Responsywność

Tak, zdajemy sobie sprawę, że strony dostosowane do telefonów i tabletów to nie nowość. Z drugiej strony widzimy jak ten trend rośnie w siłę. Strony coraz częściej są projektowane w pierwszej kolejności z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych. W przyszłym roku takich witryn będzie prawdopodobnie jeszcze więcej. 

 

Oryginalne ilustracje

Stockowe zdjęcia wyglądające jak z jednego szablonu to już przeszłość. Twórcy stron coraz śmielej stawiają na oryginalne rozwiązania. Pod koniec roku graficy mają pełne ręce roboty. Przewidujemy, że sytuacja nie zmieni się przez cały 2020.

 

Linie krzywe

Spadek popularności grafik z banku zdjęć sprawia, że na znaczeniu zyskują inne elementy wizualne. coraz częściej spotykamy strony, na których znajdziemy inspirowane naturą linie krzywe.

 

Zdjęcia w centrum uwagi

Pozostajemy w temacie ilustracji. Więcej unikalnych grafik oznacza możliwość skupienia na nich uwagi odbiorcy. Widzimy, że obrazy stają się coraz większe i bardziej przyciągające wzrok. 

 

Dominujące barwy - czerń i niebieski

Zwróćmy teraz uwagę na paletę kolorów wykorzystywanych na stronach. Połączenie czarnego i niebieskiego to klasyka, która przeżywa właśnie swój wielki powrót. Prawdopodobnie w 2020 zobaczymy jeszcze więcej witryn utrzymanych w tej kolorystyce. 

 

Bez wątpienia opisane powyżej trendy są warte zainteresowania. Naszym zdaniem w przyszłym roku będą miały duży wpływ na wygląd przyszłych i obecnie aktualizowanych stron internetowych.

 
31 stycznia 2020
Blog to bardzo istotny element strony internetowej. Dlatego powinien być
23 stycznia 2020
Nagłówek strony to element, który znajduje się praktycznie na każdej
09 stycznia 2020
CTA, czyli call to action - wezwanie do działania, to
19 grudnia 2019
Jeśli planujesz stworzyć stronę www, powinieneś być na bieżąco z

Poznaj też inne artykuły:

Jak zrobić stronę www?

 

Skupiamy się przede wszystkim na rozwiązaniach dla osób, które zastanawiają się jak samodzielnie założyć stronę internetową bez pomocy programisty.

jak zrobić stronę internetową za darmo
jak zrobić stronę internetową krok po kroku
poradnik jak zrobić stronę internetową

Znajdziesz nas: