jak zrobić stronę internetową

LSI Keywords - co to jest?

jak powinno wyglądać menu strony
23 sierpnia 2019

Frazy LSI, czyli Latent semantic indexing (ang. utajone indeksowanie semantyczne) to wyrażenia, które pomagają algorytmom wyszukiwarek lepiej zrozumieć, o czym dokładnie tworzona jest Twoja strona lub jaki jest jej cel powstania. Każdorazowo, gdy tworzysz nową treść, używasz tych fraz, choć wcale nie musisz sobie zdawać z tego sprawę. 

LSI keywords to takie wyrażenia i słowa, których sens jest powiązany z główną frazą konkretnej strony www. Takie powiązanie świetnie uzupełnia tekst o sformułowania, które po prostu pasują. Do tego mają bardzo dużą zaletę: pomagają napisać tekst tak, żeby nie pływał wyłącznie w sosie dwóch-trzech fraz pod SEO.

 

Jaki wpływ mają LSI keywords na pozycjonowanie strony?

Przede wszystkim – algorytmy wyszukiwarek, skanując tekst, szukają (między innymi) wyrażeń powiązanych z wyszukiwaną frazą. A jeśli tekst ma ich pod dostatkiem, to wygląda na taki, który pokrywa szerzej konkretny temat. Czyli warto umieścić go w wynikach wyszukiwania.

Jeżeli Twoja strona jest na temat ubrań, to Google będzie brało pod uwagę wiele innych aspektów, niż tylko słowa kluczowe. Dzieje się tak dlatego, ponieważ wszystko zależy od tego, jakie frazy je otaczają. 

Jeżeli Google odnajdzie takie zwroty jak:

  • Sklep, rozmiar, kolor, wysyłka - może chodzić o sklep w ubraniami;

  • Modelka, moda, projektant, pokaz - prawdopodobnie nawiązuje do wybiegów mody;

  • Film, reżyser, sztuka, dokument - opisuje jakiś projekt, który dotyczy tematyki ubrań.

  •  

Jak znaleźć LSI keywords?

Istnieją trzy najprostsze metody na znajdowanie idealnych słów, które uzupełniłyby Twoje treści. 

  • Autouzupełnianie Google. Po wpisaniu głównej frazy Google automatycznie wskazuje propozycje na dokończenie zdania. Warto używać tych fraz. 

  • Podglądanie konkurencji. Sprawdź, jakie słowa umieszczane są w nagłówkach H1 i meta tytułach w artykułach podobnych do Twojego. 

  • Podobne wyszukiwania. Za każdym razem, gdy starasz się coś znaleźć w wyszukiwarce Google, na samym dole strony zobaczysz propozycję podobnych wyszukiwań. Wykorzystaj to w celu zwiększenia ilości LSI keywords w swoich tekstach. 

Czy zaczniesz korzystać z LSI keywords? Jakie słowa najbardziej pasują do tematyki strony, którą prowadzisz? Jeżeli chcesz przeczytać więcej artykułów na temat tworzenia i prowadzenia strony www, sprawdź mojego bloga. 

 

09 stycznia 2020
CTA, czyli call to action - wezwanie do działania, to
19 grudnia 2019
Jeśli planujesz stworzyć stronę www, powinieneś być na bieżąco z
05 grudnia 2019
Tworząc strony internetowe rzadko zastanawiamy się nad tym, jak witryny
07 listopada 2019
Pisaliśmy już o dobrych praktykach w tworzeniu stron internetowych. Dzisiaj

Poznaj też inne artykuły:

Jak zrobić stronę www?

 

Skupiamy się przede wszystkim na rozwiązaniach dla osób, które zastanawiają się jak samodzielnie założyć stronę internetową bez pomocy programisty.

jak zrobić stronę internetową za darmo
jak zrobić stronę internetową krok po kroku
poradnik jak zrobić stronę internetową

Znajdziesz nas: