jak zrobić stronę internetową

Jak nie powielać opisu produktów w sklepie?

dodawanie grafiki do google search console
09 sierpnia 2019

W sytuacji, gdy prowadzisz sklep internetowy z dużą ilością produktów, na pewno w końcu natrafisz na sytuację, gdzie zaczną się one ze sobą zlewać. Może to być spowodowane innymi rozmiarami, kolorami, wymiarami czy nawet gramaturą lub materiałem.

W takich chwilach najprostszym rozwiązaniem jest powiedzieć, “pisz unikatowe opisy dla każdego produktu”, jednak gdy jest ich kilka tysięcy, warto się najpierw zastanowić, czy jest sens to robić…

Może jest lepsze rozwiązanie?

 

Który produkt musisz opisać?

Ten, który jest najpopularniejszy. Jeżeli masz w swoim asortymencie produkt, który często jest kupowany, a ma kilka wariantów, warto sprawdzić jak często wyszukiwane są poszczególne jego rodzaje. Wpisz do Search Volume słowo kluczowe wraz z dopiskiem zmieniającego się aspektu (przedmiot + kolor/materiał/rodzaj/rozmiar) i przekonaj się osobiście, czy ilość miesięcznych wyszukiwań jest wystarczająco duża, aby osobno indeksować dany produkt. 

Wystarczy, że jest to kilkadziesiąt osób - mogą one zwiększyć Twoją konwersję o kilka procent miesięcznie poprzez znalezienie się na górze wyników wyszukiwań. 

 

Tego konkretnego produktu prawie nikt nie szuka

Jeżeli na dany rodzaj produktu przypada tylko kilka unikalnych wyszukań miesięcznie, nie warto poświęcać czas na pisanie kilku nowych opisów - nie przyniesie to korzyści równych poświęconej pracy. 

Zamiast tego zastanów się nad innymi rozwiązaniami - może to być np. rubryka z wyborem specyfikacji bezpośrednio przy opisie lub rozwijana lista z rozmiarami. 

Oba te pomysły mogą być trudne do wdrożenia, jeżeli działasz na Wordpress - wymagają doświadczenia w kodowaniu i poprawnej implementacji każdego obiektu. Na szczęście są też prostsze rozwiązania. Są nimi kreatory stron, które bez problemu pozwalają na umieszczenie tego typu rubryk w sklepie internetowym. 

Na którą metodę się decydujesz? Poszczególne opisy, czy prosty wybór specyfikacji?

 

21 lutego 2020
Wyszukiwarki internetowe to nieodłączna część współczesnego internetu. Chyba nikt nie
31 stycznia 2020
Blog to bardzo istotny element strony internetowej. Dlatego powinien być
23 stycznia 2020
Nagłówek strony to element, który znajduje się praktycznie na każdej
09 stycznia 2020
CTA, czyli call to action - wezwanie do działania, to

Poznaj też inne artykuły:

Jak zrobić stronę www?

 

Skupiamy się przede wszystkim na rozwiązaniach dla osób, które zastanawiają się jak samodzielnie założyć stronę internetową bez pomocy programisty.

jak zrobić stronę internetową za darmo
jak zrobić stronę internetową krok po kroku
poradnik jak zrobić stronę internetową

Znajdziesz nas: