jak zrobić stronę internetową

Dobra strona internetowa - 5 błędów, których musisz unikać

dobra strona bez błędów
07 listopada 2019

Pisaliśmy już o dobrych praktykach w tworzeniu stron internetowych. Dzisiaj zajmiemy się z kolei błędami, które sprawiają, że strona odstrasza użytkowników. Oto lista 5 nieprawidłowości, które trzeba poprawić jak najszybciej.

 

Brak aktualizacji

Strona która ciągle wygląda tak samo wydaje się opuszczona. Zniechęca to użytkowników do korzystania z niej. Jeśli na przykład ostatni wpis na blogu pochodzi sprzed 2 lat, to trudno nam będzie przyciągnąć na niego odbiorców. Powoduje to też spadek pozycji witryny w wyszukiwarkach.

 

Nienowoczesny wygląd

Pamiętasz jak wyglądał internet jeszcze 10 lat temu? W projektowaniu stron internetowych dekada to cała epoka. Mody, możliwości technologiczne i wymagania użytkowników zmieniają się bardzo szybko. Jeśli nie będziesz na bieżąco unowocześniać wyglądu strony, pozostaniesz w tyle. 

 

Zły projekt graficzny

Nie tylko aktualny wygląd strony zniechęca użytkowników. Projekt graficzny jest ważnym elementem doświadczenia użytkownika. Często zdarza się, że osoby projektujące stronę nie zwracają uwagę na jej użyteczność. Umieszczają niepotrzebne elementy graficzne, które wydają im się atrakcyjne. W rzeczywistości okazuje się, że przeszkadzają one użytkownikom.

 

Słaba nawigacja

To kolejny element powiązany z graficznymi aspektami strony. Użytkownik, który nie wie gdzie się znajduje, jak wrócić na stronę główna albo znaleźć to, czego szuka szybko opuści stronę. 

 

Niedostosowanie strony do urządzeń mobilnych

Dzisiaj prawie każdy korzysta z internetu z pomocą smartfona. Wydawałoby się, że konieczność dostosowania stron do małych ekranów to oczywistość. Niestety osoby budujące witryny często zapominają o użytkownikach urządzeń mobilnych. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że strona, która źle się na nich wyświetla nie będzie popularna. Co więcej, na ten aspekt zwraca także uwagę Google. Wyszukiwarka premiuje strony zbudowane z myślą o segmencie mobile. 

 

Unikając opisanych powyżej błędów uda Ci się stworzyć stronę przyjazną dla użytkowników. Pamiętaj o stałej aktualizacji strony i podążaniu za najnowszymi trendami.

 

31 stycznia 2020
Blog to bardzo istotny element strony internetowej. Dlatego powinien być
23 stycznia 2020
Nagłówek strony to element, który znajduje się praktycznie na każdej
09 stycznia 2020
CTA, czyli call to action - wezwanie do działania, to
19 grudnia 2019
Jeśli planujesz stworzyć stronę www, powinieneś być na bieżąco z

Poznaj też inne artykuły:

Jak zrobić stronę www?

 

Skupiamy się przede wszystkim na rozwiązaniach dla osób, które zastanawiają się jak samodzielnie założyć stronę internetową bez pomocy programisty.

jak zrobić stronę internetową za darmo
jak zrobić stronę internetową krok po kroku
poradnik jak zrobić stronę internetową

Znajdziesz nas: